Od przedszkolaka do maratończyka

„ANWILKI NA START”

Już za 25 dni miłośnicy biegania staną na starcie ANWIL Półmaratonu Włocławek. Chociaż organizatorzy – Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra – odnotowują najwięcej zgłoszeń od zawodników, którzy pobiegną na dystansie 21 km, to zapraszają do udział w imprezie także najmłodszych. Dla małych sportowców w wieku od 3 do 9 lat przygotowali biegi „ANWILKI NA START” na dystansach od 100 do 500 metrów.

 

Głównym sponsorem zmagań dorosłych i dzieci podczas jednej z największych imprez sportowych w województwie kujawsko-pomorskim, która odbędzie się 8 października, jest ANWIL.

 

ANWIL Półmaraton Włocławek został przygotowany zarówno z myślą o osobach uprawiających bieganie amatorsko, jak i zawodowo. Uczestnicy wydarzenia sprawdzą swoje siły w kilku kategoriach wiekowych.

 

Organizatorzy zapraszają do Włocławka również małych miłośników aktywności fizycznej. Z myślą o nich, wraz ze sponsorem tytularnym – włocławską spółką Grupy ORLEN – zorganizują biegi „ANWILKI NA START”, które zostaną rozegrane w czterech kategoriach wiekowych:              

  •  Bieg Bąbla (dzieci urodzone w 2014 r.); dystans: 100 metrów,
  •  Bieg Krasnala (dzieci urodzone w latach 2013-2012); dystans: 200 metrów,
  •  Bieg Skrzata (dzieci urodzone w latach 2011-2010); dystans: 300 metrów,
  •  Bieg Zucha (dzieci urodzone w latach 2009-2008); dystans: 500 metrów.

Regulamin biegów dla dzieci „ANWILKI NA START” już wkrótce zostanie opublikowany na stronie http://www.anwilpolmaratonwloclawek.pl/

 

Zmagania amatorskie dzieci będą towarzyszyły głównemu biegowi tego dnia, w ramach którego zawodnicy pobiegną ulicami Włocławka. Swój udział w ANWIL Półmaratonie Włocławek zadeklarowała już Katarzyna Kowalska, rekordzistka Polski kobiet na dystansie 21,097. Zawodniczka włocławskiego Klubu Vectra wystąpi razem z pracownikami sponsora tytularnego imprezy w barwach ANWILTEAM. Na starcie biegu swoją obecność zapowiedział też Paweł Czapiewski, aktualny rekordzista Polski na 800 m oraz Adrian Klonowski, świeżo upieczony srebrny medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski w chodzie sportowym.

 

Deklaracja udziału w biegu tak utytułowanych zawodników z pewnością zachęci kolejnych miłośników biegania do zgłoszenia się, a na to czasu zostało nieco ponad trzy tygodnie – do 8 października. Elektroniczne zapisy na ANWIL Półmaraton Włocławek dostępne są na stronie: http://time4run.com.pl/imprezy/anwil-polmaraton-wloclawek/. Tych, którzy już zdecydowali o udziale w biegu zachęcamy do odwiedzenia oficjalnego profilu fesjbukowego wydarzenia https://pl-pl.facebook.com/Anwilpolmaratonwloclawek/, gdzie można znaleźć zdjęcia koszulek i medali z pakietu startowego dla uczestników ANWIL Półmaratonu Włocławek. 

 

Agata Strzyżewska ANWIL S.A.

 

 

Zobacz także

W najbliższą środę
Biały Listek CSR
Dla odwiedzających muzea tej nocy przygotowano specjalne atrakcje
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja