Od przedszkolaka do maratończyka

„ANWILKI NA START”

Już za 25 dni miłośnicy biegania staną na starcie ANWIL Półmaratonu Włocławek. Chociaż organizatorzy – Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra – odnotowują najwięcej zgłoszeń od zawodników, którzy pobiegną na dystansie 21 km, to zapraszają do udział w imprezie także najmłodszych. Dla małych sportowców w wieku od 3 do 9 lat przygotowali biegi „ANWILKI NA START” na dystansach od 100 do 500 metrów.

 

Głównym sponsorem zmagań dorosłych i dzieci podczas jednej z największych imprez sportowych w województwie kujawsko-pomorskim, która odbędzie się 8 października, jest ANWIL.

 

ANWIL Półmaraton Włocławek został przygotowany zarówno z myślą o osobach uprawiających bieganie amatorsko, jak i zawodowo. Uczestnicy wydarzenia sprawdzą swoje siły w kilku kategoriach wiekowych.

 

Organizatorzy zapraszają do Włocławka również małych miłośników aktywności fizycznej. Z myślą o nich, wraz ze sponsorem tytularnym – włocławską spółką Grupy ORLEN – zorganizują biegi „ANWILKI NA START”, które zostaną rozegrane w czterech kategoriach wiekowych:              

  •  Bieg Bąbla (dzieci urodzone w 2014 r.); dystans: 100 metrów,
  •  Bieg Krasnala (dzieci urodzone w latach 2013-2012); dystans: 200 metrów,
  •  Bieg Skrzata (dzieci urodzone w latach 2011-2010); dystans: 300 metrów,
  •  Bieg Zucha (dzieci urodzone w latach 2009-2008); dystans: 500 metrów.

Regulamin biegów dla dzieci „ANWILKI NA START” już wkrótce zostanie opublikowany na stronie http://www.anwilpolmaratonwloclawek.pl/

 

Zmagania amatorskie dzieci będą towarzyszyły głównemu biegowi tego dnia, w ramach którego zawodnicy pobiegną ulicami Włocławka. Swój udział w ANWIL Półmaratonie Włocławek zadeklarowała już Katarzyna Kowalska, rekordzistka Polski kobiet na dystansie 21,097. Zawodniczka włocławskiego Klubu Vectra wystąpi razem z pracownikami sponsora tytularnego imprezy w barwach ANWILTEAM. Na starcie biegu swoją obecność zapowiedział też Paweł Czapiewski, aktualny rekordzista Polski na 800 m oraz Adrian Klonowski, świeżo upieczony srebrny medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski w chodzie sportowym.

 

Deklaracja udziału w biegu tak utytułowanych zawodników z pewnością zachęci kolejnych miłośników biegania do zgłoszenia się, a na to czasu zostało nieco ponad trzy tygodnie – do 8 października. Elektroniczne zapisy na ANWIL Półmaraton Włocławek dostępne są na stronie: http://time4run.com.pl/imprezy/anwil-polmaraton-wloclawek/. Tych, którzy już zdecydowali o udziale w biegu zachęcamy do odwiedzenia oficjalnego profilu fesjbukowego wydarzenia https://pl-pl.facebook.com/Anwilpolmaratonwloclawek/, gdzie można znaleźć zdjęcia koszulek i medali z pakietu startowego dla uczestników ANWIL Półmaratonu Włocławek. 

 

Agata Strzyżewska ANWIL S.A.

 

 

Zobacz także

Utwór swoją premierę miał na oficjalnym kanale YouTube Dominiki
Most jak most. Włocławkowi brakuje jeszcze jednej przeprawy
Wśród innych atrakcji z pewnością interesujący będzie pokaz płukania złota w wykonaniu…
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja