„Włocławki- nowa odsłona”

„Włocławki - nowa odsłona”

W najbliższy czwartek, tj. 14 września o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Współczesnej odbędzie się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu na Małą Formę Użytkową „Włocławki - nowa odsłona”.

„Włocławki - Nowa Odsłona” to ogólnopolski konkurs na małą formę użytkową, adresowany przede wszystkim do artystów plastyków oraz studentów uczelni artystycznych, którzy nie krępując swojej wyobraźni mogli zaprezentować wizje na „Włocławki” w nowej odsłonie.

Do pierwszej edycji Konkursu zakwalifikowano 6 prac. Jury dokonało wyboru najlepszych projektów małych form użytkowych i przyznało nagrody. 

18 lipca 2017 roku Komisja Konkursowa oceniła prace nadesłane na Ogólnopolski Konkurs na Małą Formę Użytkową „Włocławki-Nowa Odsłona”.

Najwyżej ocenione zostały projekty następujących autorów:
- Kingi Chmielarz-Hulak
- Anny Freundlich
- Joanny Markowska / Marcina Markowski

Włocławek nieprzerwanie przez około 120 lat produkował wyroby fajansowe. W Ośrodku Wzorcującym, pod nadzorem najlepszych projektantów, powstawała oryginalna i rozpoznawalna na skalę światową ceramika.

Nie słabnie zainteresowanie włocławskimi wyrobami ceramicznymi, dlatego też powstał pomysł, aby tradycyjne wyroby fajansowe przedstawić w nowoczesnej, oryginalnej formie, która stanowić może nowy element tożsamości Włocławka.

 

Zobacz także

Utwór swoją premierę miał na oficjalnym kanale YouTube Dominiki
Most jak most. Włocławkowi brakuje jeszcze jednej przeprawy
Wśród innych atrakcji z pewnością interesujący będzie pokaz płukania złota w wykonaniu…
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja