„Włocławki- nowa odsłona”

„Włocławki - nowa odsłona”

W najbliższy czwartek, tj. 14 września o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Współczesnej odbędzie się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu na Małą Formę Użytkową „Włocławki - nowa odsłona”.

„Włocławki - Nowa Odsłona” to ogólnopolski konkurs na małą formę użytkową, adresowany przede wszystkim do artystów plastyków oraz studentów uczelni artystycznych, którzy nie krępując swojej wyobraźni mogli zaprezentować wizje na „Włocławki” w nowej odsłonie.

Do pierwszej edycji Konkursu zakwalifikowano 6 prac. Jury dokonało wyboru najlepszych projektów małych form użytkowych i przyznało nagrody. 

18 lipca 2017 roku Komisja Konkursowa oceniła prace nadesłane na Ogólnopolski Konkurs na Małą Formę Użytkową „Włocławki-Nowa Odsłona”.

Najwyżej ocenione zostały projekty następujących autorów:
- Kingi Chmielarz-Hulak
- Anny Freundlich
- Joanny Markowska / Marcina Markowski

Włocławek nieprzerwanie przez około 120 lat produkował wyroby fajansowe. W Ośrodku Wzorcującym, pod nadzorem najlepszych projektantów, powstawała oryginalna i rozpoznawalna na skalę światową ceramika.

Nie słabnie zainteresowanie włocławskimi wyrobami ceramicznymi, dlatego też powstał pomysł, aby tradycyjne wyroby fajansowe przedstawić w nowoczesnej, oryginalnej formie, która stanowić może nowy element tożsamości Włocławka.

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja