Policjanci i mieszkańcy wspólnie dbają o bezpieczeństwo wykorzystując aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo

Włocławscy policjanci weryfikują każdą informację o miejscach zagrożonych, która dociera do nas za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonującej od roku. Spośród 1459 zgłoszeń potwierdzonych zostało 607 informacji. Każdy z zainteresowanych ma możliwość wpłynąć na stan bezpieczeństwa, wystarczy tylko „kliknąć” w ważnej sprawie.

Już prawie rok na naszym terenie funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do włocławskiej komendy wpłynęło 1459 zgłoszeń. Spośród nich 607 zostało potwierdzonych, co stanowi 41% wszystkich zgłoszeń.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa do dobry sposób na to, aby każda zainteresowana osoba za pośrednictwem tej aplikacji zasygnalizowała o miejscach zagrożonych, sytuacjach, które wpływają na stan bezpieczeństwa w danym rejonie.

Informacje przekazane w ten sposób pomagają policji na odpowiednie dyslokowanie służbami, podejmowanie konkretnych działań zapobiegających zagrożeniom.

Spośród  zgłoszeń do włocławskiej komendy, zarówno z terenu miasta jak i powiatu, najczęstsze dotyczą nadmiernej prędkości kierujących, spożywania alkoholu , nieprawidłowego parkowania itp.

Niektóre z informacji zostały potwierdzone, policjanci podjęli wobec nich konkretne działania np. wystąpienia do Zarządów Dróg, spółdzielni mieszkaniowych, a niektóre ze spraw zakończone zostały mandatowo, czy tez skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Jednak to nie tylko uruchomiona aplikacja, ale również odtworzenie w 2016 roku Posterunków Policji w Chodczu, Lubieniu Kujawski i Lubrańcu przy współudziale władz centralnych i samorządowych oraz zwiększenie ilości policjantów na terenach gminnych i w służbach prewencyjnych pozwala na szybszy i łatwiejszy kontakt z społeczeństwem. Współpraca z lokalnymi samorządowcami od wielu lat pozwala na bieżącą modernizację i doposażenie mundurowych w nowy sprzęt transportowy oraz biurowy. To dzięki ich wsparciu mundurowi mogą szybciej dotrzeć do osób potrzebujących pomocy czy przyjmować interesantów w przyjaznych pomieszczeniach. Przez cały czas zmniejszana jest ilość wakatów poprzez przyjmowanie większej ilości nowych policjantów, którzy po zakończeniu 6-miesięcznego kursu powracają na jednostki i pełnią służbę patrolową  na rzecz mieszkańców.

Jednym z głównych priorytetów Policji  jest bliższy kontakt dzielnicowego z mieszkańcami w ramach akcji „Dzielnicowy bliżej nas”. To właśnie ten policjant ma pomagać lokalnej społeczności w rozwiązywaniu ich codziennych problemów. Dlatego utworzono aplikację MOJA KOMENDA, która w łatwy sposób pozwala na sprawdzenie, który dzielnicowy odpowiada za daną ulice oraz wskazuje telefony kontaktowe do dzielnicowego. Realizacja priorytetu związanego z przybliżeniem dzielnicowych, jak również innych mundurowych do społeczeństwa, w powiązaniu z uruchomionymi aplikacjami wpływa na mniejszą ilość o ponad 2,3 tys. zgłaszanych interwencji do dyżurnego, co pozwala na dyslokowanie służb w miejscach zagrożonych.

Te wszystkie podejmowane działania przez policjantów oraz zaangażowanie mieszkańców mają na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w małych lokalnych społecznościach.  


sierż. Tomasz Tomaszewski
Zespół Komunikacji Społecznej KMP we Włocławku

Zobacz także

Utwór swoją premierę miał na oficjalnym kanale YouTube Dominiki
Most jak most. Włocławkowi brakuje jeszcze jednej przeprawy
Wśród innych atrakcji z pewnością interesujący będzie pokaz płukania złota w wykonaniu…
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja