Dwa fantomy będą pomagać włocławskim mundurowym w doskonaleniu udzielania pierwszej pomocy

Ratowanie ludzkiego życia mają wpisane w zawód policjanta

Włocławscy policjanci wzbogacili się o dwa fantomy pomocne przy szkoleniach z udzielania pierwszej pomocy. Zakup możliwy był dzięki Urzędowi Miasta we Włocławku w ramach funduszy na realizację działań edukacyjno-profilaktycznych.

Wczoraj (07.08.17) włocławscy mundurowi otrzymali zakupione z funduszy Urzędu Miasta Włocławek dwa fantomy do ćwiczenia masażu serca i sztucznego oddychania. Przekazany sprzęt to jeden fantom stanowiący odzwierciedlenie przeciętnego dorosłego człowieka, natomiast drugi to fantom niemowlęcia. Przekazane fantomy wykorzystywane będą do szkolenia policjantów, którzy częstą są jako pierwsi na miejscu zdarzenia i udzielają pierwszej pomocy do czasu przyjazdu wykwalifikowanych służb medycznych.  Dodatkowo mundurowi będą wykorzystywać sprzęt w podejmowanych działania prewencyjnych z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi.

Dzięki zakupionemu sprzętowi przez Urząd Miasta Włocławek oraz regularnym ćwiczeniom z procedury udzielania pierwszej pomocy policjanci będą mogli skutecznie podejmować działania ratujące życie zdrowie poszkodowanych.sierż. Tomasz Tomaszewski
Zespół Komunikacji Społecznej KMP we Włocławku

Zobacz także

Ponad 220 tysięcy złotych.
. Po całej akcji właściciele podziękowali mundurowym za ich reakcję
Wniosek o sprawdzenie autokaru
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja