Duże zmiany w Galerii Sztuki Współczesnej.

Już dziś (08.09.17 r.)

Jak wygląda po remoncie? Siedziba Galerii Sztuki Współczesnej funkcjonuje przy ul. Miedzianej od lat 90-tych ubiegłego stulecia. Od tamtego czasu gościła wielu twórców, była miejscem setek prestiżowych imprez. Jednak dopiero w tym roku doczekała się remontu.

O tym jak Galeria prezentuje się po remoncie będzie można przekonać się już dziś, (piątek, 8 września). Na godz. 18.00 zaplanowany jest wernisaż wystawy „SZTUKA PILSKA W CZTERNASTU ODSŁONACH” połączony z otwarciem placówki po remoncie.

 

Warto dodać, że zakres prac remontowych Galerii Sztuki Współczesnej objął: remont posadzek, parapetów, ścian, sufitów oraz wymianę drzwi wejściowych.

 

Na wystawie „SZTUKA PILSKA W CZTERNASTU ODSŁONACH” zaprezentowane zostaną prace czternastu wybranych twórców starszego i średniego pokolenia związanych z pilskim środowiskiem plastycznym. Zaproszeni artyści sami dokonali wyboru prac, które są dla ich twórczości najbardziej reprezentatywne. Twórcy zajmują się różnymi dziedzinami sztuki: malarstwem, rysunkiem, grafiką i fotografią, co obrazuje wielość kreacji w pilskim środowisku. Artyści, o których mowa uczestniczą w wielu konkursach i wystawach, których prestiż nie ulega wątpliwości, a prace ich są zauważane i doceniane na wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych. Prace każdego z prezentowanych artystów to światy osobne pod każdym względem. Twórcy dostosowują środki wyrazu do indywidualnych zamierzeń. Precyzyjny warsztat ułatwia budowanie własnej, niepowtarzalnej, artystycznej prawdy, śladu własnej duchowej bytności w tym, a nie innym czasie i miejscu. Różne dziedziny, stosowane techniki, różne rozwiązania, różne napięcia emocjonalne, różne duchowe i intelektualne odniesienia do sztuki i rzeczywistości powodują, że na jednej wystawie znajdujemy kilka sposobów malarskiego obrazowania, a obok nich prace czysto fotograficzne, rysunkowe, graficzne. Siłą tej wystawy jest różnorodność. To ona sprawia, że nagle znajdujemy się w wielu światach. W wystawie biorą udział: Janusz Argasiński, Alfred Aszkiełowicz, Wojciech Beszterda, Ewa Gosiewska-Borowiecka, Zofia Kawalec-Łuszczewska, Edward Kreft, Anna Lejba, Tadeusz Ogrodnik, Barbara Pierzgalska-Grams, Ewa Podolak, Stanisław Pręgowski, Andrzej Tomaszewski, Elżbieta Wasyłyk, Renata Wojnarowicz. Wystawę będzie można oglądać do 1 października.

 

Zobacz także

Utwór swoją premierę miał na oficjalnym kanale YouTube Dominiki
Most jak most. Włocławkowi brakuje jeszcze jednej przeprawy
Wśród innych atrakcji z pewnością interesujący będzie pokaz płukania złota w wykonaniu…
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja