Wernisaż wystawy

„Sztuka Pilska w czternastu odsłonach”

W najbliższy piątek, 8 września o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku odbędzie się wernisaż wystawy „Sztuka Pilska w czternastu odsłonach” – malarstwo, rysunek, fotografia.

 

W wystawie biorą udział: Janusz Argasiński, Alfred Aszkiełowicz, Wojciech Beszterda, Ewa Gosiewska-Borowiecka, Zofia Kawalec-Łuszczewska, Edward Kreft, Anna Lejba, Tadeusz Ogrodnik, Barbara Pierzgalska-Grams, Ewa Podolak, Stanisław Pręgowski, Andrzej Tomaszewski, Elżbieta Wasyłyk, Renata Wojnarowicz.

 

Na wystawie prezentowane będą  prace czternastu wybranych twórców starszego i średniego pokolenia związanych z pilskim środowiskiem plastycznym. Zaproszeni artyści sami dokonali wyboru prac, które są dla ich twórczości najbardziej reprezentatywne. Twórcy zajmują się różnymi dziedzinami sztuki: malarstwem, rysunkiem, grafiką i fotografią, co obrazuje wielość kreacji w pilskim środowisku. Artyści, o których mowa uczestniczą w wielu konkursach i wystawach, których prestiż nie ulega wątpliwości, a prace ich są zauważane i doceniane na wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych.

 

Prace każdego z prezentowanych artystów to światy osobne pod każdym względem. Twórcy dostosowują środki wyrazu do indywidualnych zamierzeń. Precyzyjny warsztat ułatwia budowanie własnej, niepowtarzalnej, artystycznej prawdy, śladu własnej duchowej bytności w tym, a nie innym czasie i miejscu. Różne dziedziny, stosowane techniki, różne rozwiązania, różne napięcia emocjonalne, różne duchowe i intelektualne odniesienia do sztuki i rzeczywistości powodują, że na jednej wystawie znajdujemy kilka sposobów malarskiego obrazowania, a obok nich prace czysto fotograficzne, rysunkowe, graficzne. Siłą tej wystawy jest różnorodność. To ona sprawia, że nagle znajdujemy się w wielu światach.

 

Wystawa czynna będzie do 1 października.

 

Zobacz także

Ponad 220 tysięcy złotych.
. Po całej akcji właściciele podziękowali mundurowym za ich reakcję
Wniosek o sprawdzenie autokaru
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja