Policjanci i służby ochrony Anwil-u wspólnie ćwiczyli

Dla bezpieczeństwa

Na terenie Zakładów Chemicznych „Anwil” we Włocławku  doszło do wtargnięcia grupy osób z bronią, którzy wzięli zakładników - taka dramatyczna wiadomość dotarła do dyżurnego włocławskich mundurowych. Na szczęście to tylko scenariusz wspólnych ćwiczeń policjantów i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie zakładu.

We wtorkowy (05.09.17) w godzinach przedpołudniowych do dyżurnego włocławskich mundurowych dzwoni ochrona Zakładów Chemicznych we Włocławku informując o wtargnięciu grupy osób z bronią, którzy wzięli kilkunastu zakładników w sali konferencyjnej. Policyjny patrol po przyjeździe potwierdza tę informację. Okazuje się, że w budynku podczas konferencji wtargnęła cztero-osobowa grupa, która przetrzymuje pracowników i żądają pieniędzy oraz środka transportu. Natychmiast odpowiedzialny za bezpieczeństwo pracowników nakazuje ewakuację wszystkich osób z terenu zakładu, a policyjni negocjatorzy nawiązują kontakt z napastnikami. Prowadzone rozmowy pozwalają na uwolnieniem kilkunastu przetrzymywanych, jednak cały czas cztery osoby są zakładnikami. Dalsze rozmowy nie dają już żadnego rezultatu i zostaje podjęta decyzja przez dowodzącego o użyciu grupy szybkiego reagowania. Do pomieszczeń wchodzą funkcjonariusze i po wyeliminowaniu zagrożenia ewakuują przetrzymywane osoby w bezpieczne miejsce.

Tak w skrócie przedstawiał się scenariusz ćwiczeń, w których oprócz pracowników zakładu wzięły udział służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na terenie Zakładów Chemicznych „Anwil” i mundurowi.  Celem tych działań było doskonalenie metod zabezpieczenia miejsca zdarzenia i współpraca z innymi służbami w sytuacji kryzysowej

Zobacz także

Ponad 220 tysięcy złotych.
. Po całej akcji właściciele podziękowali mundurowym za ich reakcję
Wniosek o sprawdzenie autokaru
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja