Nowa formuła akcji „Sprzątanie Świata”.

Zaczynamy od swojego podwórka

Zaczyna się dziś i potrwa prawie do końca września.

Dziś (poniedziałek, 4 września) we Włocławku rusza akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2017”. Tegoroczna, 24. edycja odbywa się pod hasłem: „Nie ma śmieci – są surowce”. Co ważne – w tym roku akcja przybrała nową formę i polega na zbieraniu surowców wtórnych z podziałem na makulaturę, plastiki (zakrętki, opakowania plastikowe) i opakowania szklane.

 

We włocławskich przedszkolach i szkołach akcja potrwa od dziś do 28 września włącznie.

 

Natomiast 29 września, od 10.00 do 12.00 w Centrum Kultury Browar B. odbędzie się impreza artystyczna połączona z podsumowaniem wyników akcji „Sprzątanie Świata” we Włocławku. Podczas imprezy pracownicy Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej przeprowadzą konkursy związane z ekologią dla przedszkolaków i uczniów szkół. Swoje stoiska wystawowe i promocyjne zaprezentują tego dnia spółki miejskie.

 

Przedszkolaki i uczniowie uczestniczą w akcji poprzez przekazywanie do swoich placówek zebranych odpadów w postaci surowców wtórnych. Mogą wziąć również udział w przeprowadzanych w tym czasie pogadankach i prelekcjach dotyczących właściwego postępowania ze śmieciami w domu, na ulicy, na spacerze czy podczas zabawy (pogadanki przeprowadzą pracownicy Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej po wcześniejszym uzgodnieniu terminów i tematów). Przedszkola i szkoły, które biorą udział w akcji, powinny gromadzić zbierane podczas akcji surowce w wyznaczonym miejscu na terenie placówki. Ich odbiór planowany jest we wtorki (5, 12, 19 i 26 września) oraz piątki (8, 15, 22 i 29 września).

 

Zobacz także

Ponad 220 tysięcy złotych.
. Po całej akcji właściciele podziękowali mundurowym za ich reakcję
Wniosek o sprawdzenie autokaru
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja