„Królewicz Olch”

W reżyserii Kuby Czekaja

DKF Ósemka zaprasza na najnowszy film Kuby Czekaja, jednego z najciekawszych polskich reżyserów młodego pokolenia.

„Królewicz Olch” to opowieść o nastoletnim geniuszu zdominowanym przez zaborczą, autorytarną matkę. Ich więź jest nierozerwalna, są razem przeciwko całemu światu. To jednak tylko pozory... Podczas gdy on pragnie być zwykłym nastolatkiem, matka wymusza na nim udział w międzynarodowym konkursie naukowym. Gdy on marzy o kolegach i pierwszej dziewczynie, ona przeprowadza ich do innego miasta, by mógł studiować na uniwersytecie. Wszystko zmienia się, kiedy w ich życiu nagle pojawia się mężczyzna, a nastoletni geniusz przestaje być centrum wszechświata.

„Królewicz Olch” to drugi (chociaż chronologicznie i duchem pierwszy) film Kuby Czekaja. Poprzedni film, „Baby Bump” - zrealizowany w ramach stypendium Biennale Weneckiego - został świetnie przyjęty zagranicą. Oba powstawały w tym samym czasie, z częściowo tą samą obsadą, oba mówią o dojrzewaniu i korzystają z awangardowego języka. Oba też uwodzą wizualnym przepychem i śmiałością budowania metafor.

 

Na „Królewicza Olch” zapraszam w czwartek, 7 września, o godz. 19:00 do Multikina. Bilety w cenie 12 zł do nabycia przed seansem.

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja