Policjanci sprawdzali oznakowanie przy szkołach

Bezpiecznie do i ze szkoły

Wkrótce dzieci i młodzież powrócą do szkół po wakacyjnej przerwie. Włocławska „drogówka“ sprawdzała, czy oznakowanie przy placówkach oświatowych jest prawidłowe. Działania podejmowane są w ramach „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok“  i mają na celu ochronę najmłodszych uczestników ruchu drogowego. 

Wakacje nieuchronnie zbliżają się do końca, a tym samym dzieci i młodzież wkrótce powrócą do szkół. Aby bezpiecznie dotarli na lekcje włocławska „drogówka“ jak co roku sprawdzała oznakowanie w rejonie placówek oświatowych. Mundurowi zwracali uwagę nie tylko na prawidłowość oznakowania ale też na jego stan techniczny. Działania te prowadzone były na terenie miasta i całego powiatu włocławskiego. W jednym przypadku funkcjonariusze stwierdzili jedno uchybienie. Dotyczyło ono  złej widoczności poziomego oznaczenia przejścia dla pieszych, czyli tzw. zebry. O stwierdzonych nieprawidłowościach mundurowi poinformowali zarządcę drogi, który poprawił już widoczność „pasów“. 
Natomiast od 04września policjanci wraz z przedstawicielami Straży Miejskiej czuwać będą nad bezpieczeństwem dzieci m.in. poprzez dyscyplinowanie stwarzających zagrożenie kierujących, ale również poprzez przypominanie najmłodszym podstawowych zasad prawidłowego poruszania się po drogach ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię.

Aby zapobiec tragicznym wypadkom szczególnie z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej oraz Wydziału Ruchu Drogowego KMP we Włocławku w pierwszych tygodniach września odwiedzać będą przede wszystkim pierwszoklasistów i innych uczniów. Wszystko po to, aby  wskazać na najwłaściwsze, najbardziej bezpieczne sposoby zachowań, zasady poruszania się po drogach.

Podejmowane działania mają na celu ochronę najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

 

Zobacz także

Utwór swoją premierę miał na oficjalnym kanale YouTube Dominiki
Most jak most. Włocławkowi brakuje jeszcze jednej przeprawy
Wśród innych atrakcji z pewnością interesujący będzie pokaz płukania złota w wykonaniu…
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja