Weekendowe działania „drogówki“ na drogach Włocławka i powiatu

„Bezpieczne główne ciągi komunikacyjne“

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, to jeden z priorytetów włocławskiej policji. Temu celowi służyły weekendowe działania „drogówki“. Mundurowi przeprowadzili na drogach miasta i powiatu włocławskiego działania „Prędkość“ i „Bezpieczne główne ciągi komunikacyjne“. 

Koniec sezonu wakacyjnego, to powroty do domów, a tym samym zwiększona ilość pojazdów na drogach. Włocławscy policjanci dbają o to, aby koloniści i urlopowicze bezpiecznie wrócili z wypoczynku. Służą temu wszelkiego rodzaju działania, zarówno o zasięgu lokalnym, krajowym, czy międzynarodowym. 
W piątek (25.08.17) włocławska „drogówka“ uczestniczyła w międzynarodowych działaniach „Prędkość“. Wzięli w nich udział funkcjonariusze z ponad dwudziestu krajów Europy. W ramach tej akcji policjanci dyscyplinowali kierowców, którzy, pomimo ograniczeń, jechali zbyt szybko. Mundurowi z Włocławka przeprowadzili 175 kontroli pojazdów. W 64 przypadkach ukarali kierujących mandatami  z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości. 
Z kolei w niedzielę (27.08.17) włocławska „drogówka“ uczestniczyła w działaniach „Bezpieczne główne ciągi komunikacyjne“. Mundurowi sprawdzali przestrzeganie przepisów ruchu drogowego na głównych drogach przebiegających przez nasz rejon. Działania te miały na celu ograniczenie liczby zdarzeń komunikacyjnych. Tego dnia policjanci ruchu drogowego przeprowadzili 122 kontrole pojazdów. W 37 przypadkach stwierdzili przekroczenie prędkości. W 5 przypadkach wykroczenia popełnili piesi. Efekt niedzielnych działań na drogach to 52 mandaty i 5 pouczeń. 

nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek 
oficer prasowy
KMP Włocławek

 

 

Zobacz także

Utwór swoją premierę miał na oficjalnym kanale YouTube Dominiki
Most jak most. Włocławkowi brakuje jeszcze jednej przeprawy
Wśród innych atrakcji z pewnością interesujący będzie pokaz płukania złota w wykonaniu…
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja