RPO: vouchery badawcze dla firm

Tylko do 04 września

Przed przedsiębiorcami z regionu szansa na pozyskanie wsparcia finansowego na zakupy usług badawczo-rozwojowych od jednostek naukowych. Pieniądze na ten cel są dostępne w ramach uruchomionego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego projektu „Fundusz Badań i Wdrożeń – Voucher Badawczy”. Wnioski o granty będzie można składać od 4 września.

 

W ramach przedsięwzięcia mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z regionu będą mogły się ubiegać o bezzwrotne dotacje na zakup usług badawczo-rozwojowych od jednostek naukowych. Wsparcie może trafić na realizację nawet 300 przedsięwzięć. Maksymalna wartość grantu to 80 tysięcy złotych. Pierwszy nabór wniosków o udzielenie wsparcia rozpocznie się 4 września i potrwa do 25 września (kolejny planowany jest jeszcze w tym roku). W puli jest 16 milionów złotych.

 

Projekt „Fundusz Badań i Wdrożeń – Voucher Badawczy” realizuje Kujawsko-Pomorska Agencja Innowacji. Partnerami przedsięwzięcia są: Związek Pracodawców „Pracodawcy Pomorza i Kujaw”, Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy. Całkowita wartość projektu to 30,8 miliona złotych.

 

W przygotowaniu jest też inny projekt Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji, w ramach którego pomoc z RPO trafi nie tylko na zakup usług badawczo-rozwojowych, ale również na badania realizowane samodzielnie przez przedsiębiorstwa. Będzie też można ubiegać się o pomoc finansową na opatentowanie wynalazków.

 

Pełna informacja na ten temat: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe-kontakt/informacje-prasowe/31226-rpo-vouchery-badawcze-dla-firm

 

Zobacz także

Ponad 220 tysięcy złotych.
. Po całej akcji właściciele podziękowali mundurowym za ich reakcję
Wniosek o sprawdzenie autokaru
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja