Policjanci apelują o ostrożną jazdę

Noga z gazu

W ostatnich dniach aura nie rozpieszczała kierowców. Część z nich zapomniała, aby dostosować prędkość do warunków  panujących na drodze. Włocławscy policjanci apelują więc o ostrożną jazdę i zdjęcie nogi z gazu. 

Latem kierowcy przyzwyczajeni są do korzystnych warunków na drodze. Jednak w ostatnich dniach aura nie rozpieszczała. Z powodu częstych i intensywnych opadów deszczu kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami i zachować szczególną ostrożność. Niestety część z nich zapomniała, aby zdjąć nogę z gazu i dostosować prędkość do sytuacji na drodze. 
W ciągu minionych trzech dni (21-23.08.17) włocławska „drogówka” interweniowała 7 razy na autostradzie A-1. Przyczyną zaistniałych tam zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość. Kierowcy, mimo padającego deszczu, a tym samym gorszej widoczności i śliskiej nawierzchni, jechali zbyt szybko i w efekcie tracili panowanie nad pojazdami. 
Przypominamy, że pogoda, a tym samym sytuacja na drodze może zmienić niespodziewanie. Apelujemy więc o zachowanie należytej ostrożności, zwłaszcza przy niesprzyjającej aurze. Pamiętajmy, że przy mokrej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża, a gwałtowne użycie hamulca może doprowadzić do poślizgu. Zachowajmy właściwy odstęp od poprzedzającego nas pojazdu, tak, aby w razie potrzeby w porę wyhamować i oczywiście odpowiednio wcześnie sygnalizujmy o planowanych manewrach. 


nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Zespół Komunikacji Społecznej
KMP Włocławek

Zobacz także

Utwór swoją premierę miał na oficjalnym kanale YouTube Dominiki
Most jak most. Włocławkowi brakuje jeszcze jednej przeprawy
Wśród innych atrakcji z pewnością interesujący będzie pokaz płukania złota w wykonaniu…
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja