Auto dachowało na A-1. Policjanci z Włocławka natychmiast ruszyli z pomocą

Policjanci uratowali ludzkie życie

Włocławscy policjanci wracając ze szkolenia zauważyli na A-1 leżące w rowie po dachowaniu auto. Natychmiast zatrzymali się, by zabezpieczyć miejsce zdarzenia i udzielić pomocy poszkodowanym. Całe szczęście obrażenia, jakich doznali kierowca i pasażerka nie były groźne. 

Wczoraj (22.08.17) około godziny 12.00 na autostardzie A-1 w miejscowości Wieniec doszło do dachowania bmw, którym podróżowały dwie osoby. Trasą tą akurat wracali ze szkolenia policyjni wywiadowcy z włocławskiej „patrolówki“. Widząc leżące w rowie uszkodzone auto niezwłocznie zatrzymali się, by zabezpieczyć miejsce zdarzenia i udzielić niezbędnej pomocy podróżującym bmw. 
Policjanci powiadomili o zdarzeniu pogotowie ratunkowe i do czasu przyjazdu karetki czuwali nad poszkodowanymi ( 36-letnim kierowcą i 21-letnią pasażerką) – kontrolowali ich funkcje życiowe, utrzymywali kontakt słowny i ogrzewali poszkodowanych kocami z uwagi na widoczne u nich objawy wychłodzenia organizmu. 
Ponadto jeden z funkcjonariuszy, widząc wydobywający się z silnika dym, odłączył przewody akumulatora, aby uniemożliwić zwarcie instalacji elektrycznej. Po przybyciu karteki poszkodowani przewiezieni zostali do szpitala. Całe szczęście obrażenia okazały się niegroźne. 
Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze włocławskiej „drogówki“ ustalili, że przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość. Kierowca bmw wskutek zbyt szybkiej jazdy stracił panowanie nad pojazdem, który dachował i ostatecznie wylądował w rowie. Kierujący był trzeźwy. Ukarany został mandatem karnym. nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Zespół Komunikacji Społecznej

Zobacz także

Ponad 220 tysięcy złotych.
. Po całej akcji właściciele podziękowali mundurowym za ich reakcję
Wniosek o sprawdzenie autokaru
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja