„21 x Nowy Jork”.

22 sierpnia „przejażdżka” nowojorskim metrem.

W kolejnej wakacyjnej odsłonie Akademii Dokumentalnej pokażemy najnowszy film Piotra Stasika „21 x Nowy Jork”.

Wielkie Jabłko widziane okiem Stasika jest kłębowiskiem namiętności, tęsknot, ale i rozczarowań.

Stasik kieruje swoją kamerę na 21 przypadkowych osób wyłonionych z tłumu pasażerów. Kim naprawdę są osoby podróżujące nowojorskim metrem? Jak wyglądają ich intymne relacje? Jakie są ich seksualne pragnienia?

W filmie poznajemy 21 osobistych, pełnych emocji historii.

 Czy to jest w ogóle dozwolone, żeby być znów tak szczęśliwym? – pyta dziewczyna, która w jednej ze scen całuje się z poznanym niedawno mężczyzną.. Czy bliskość dziś to przede wszystkim seks? Poruszające obrazy Nowego Jorku i hipnotyzująca muzyka wprowadzają w trans, dzięki któremu możemy zbliżyć się do nieznajomych.Ten wielopoziomowy film o samotności, tęsknocie za emocjami, i potrzebie komunikacji jest też lustrem, w którym możemy się przejrzeć, jeśli... starczy nam odwagi. "21 x Nowy Jork" może być opowieścią o każdym z nas.

Film Piotra Stasika zyskał uznanie na zagranicznych i polskich festiwalach filmowych, otrzymując m.in. nominację w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny do Europejskiej Nagrody Filmowej i specjalne wyróżnienie jury dla najlepszego reżysera w Konkursie Fiction/Non-Fiction 14. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity.

Na film zapraszam do Multikina, we wtorek, 22.08.2017 r., o godz. 19:00. Wstęp wolny.

Seanse Akademii Dokumentalnej finansowane są z grantu 3. Edycji Konkursu Fundacji ANWIL dla Włocławka.

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja