W miesiącach Czerwiec – Lipiec 2017 r. w ASPN VIKING Aleksandrów Kujawski zorganizowała kilka projektów międzynarodowych dla dzieci i młodzieży szkolnej z Powiatu Aleksandrowskiego.

ASPN VIKING Aleksandrów Kujawski

 

VIKING Aleksandrów Kujawski  pozyskał pieniądze i zorganizowal .......

 

Kalendarz wydarzeń:

 

10.06.2017 r. - zawodnicy i sympatycy klubu uczestniczyli jako kibice na meczu eliminacji do MŚ 2018 Polska – Rumunia w Warszawie. 22 kibiców z Aleksandrowa Kujawskiego głośno dopingowali „Orłów” Nawałki do zwycięstwa 3:1 nad zespołem Tricolorii.

 

16.06.2017 r. - Orlicy i Młodziczki ASPN VIKING Aleksandrów Kujawski uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju Orlików "KAUNAS CITY CUP – 2017" w Kownie (Litwa). W turnieju uczestniczyły zespoły z Estonii, Łotwy, Polski i Litwy. ASPN VIKING Aleksandrów Kujawskijedynym przedstawicielem z Polski. W turnieju zajęliśmy 16 miejsce na 20 uczestników. Zwyciężył zespół FA Panevezio I z Litwy.

Wyniki zespołu z Aleksandrowa Kujawskiego - faza grupowa:

 
FK Girionys Kauno (Litwa) - ASPN VIKING 0:1
FA Panevezio I (Litwa) - ASPN VIKING 6:0
FM Ateitis Vilniaus (Litwa) - ASPN VIKING 3:0
FK Suduva Marijampole (Litwa) - ASPN VIKING 2:3
W "małej tabelce" o 2 miejsce w grupie zajęliśmy 3 miejsce. Ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce w grupie.

 

Faza finałowa o miejsca XIII-XVI:
 
KKSS Raseiniu (Estonia) - ASPN VIKING 3:0
JK Lootos Polva (Estonia) - ASPN VIKING 2:1

W czasie wolnym 14 zawodników i opiekunów zwiedziło stolice Litwy z okresu międzywojennego

 

18.06.2017r. - 23.06.2017 r. - zawodnicy, trenerzy i sympatycy klubu kibicowali uczestnikom Młodzieżowych Mistrzostw Europy U 21, którzy rozegrali mecze grupowe w Bydgoszczy. Na meczach reprezentacji Serbii U 21 z Portugalią U 21 (0:2),  Macedonią U 21 (2:2) i Hiszpanią  U 21 (0:1) jako kibice uczestniczyło 67 kibiców z Aleksandrowa Kujawskiego i Litwy. W meczu Serbia U 21 - Macedonia U 21 wspólnie z kibicami z Aleksandrowa Kujawskiego na bydgoskim stadionie zasiedli litewscy uczestnicy projektu "Jedna drużyna, Jedno zwycięstwo - II edycja). Projekt był współfinansowany z środków Fundacji PZU.

 

19.06.2017 r. - 24.06.2017 r. - ASPN VIKING Aleksandrów Kujawski wspólnie z Futbolo Klubas "ŠEŠUPĖ"(Litwa, okręg mariupolski) realizowała projekt "Jedna drużyna, Jedno zwycięstwo - II edycja" z środków Fundacji PZU. W ramach projektu zrealizowano międzynarodowy turniej piłki nożnej kobiet, zajęcia integracyjne i wspólne zwiedzanie atrakcji turystycznych województwa kujawsko - pomorskiego. W ramach zajęć integracyjnych przeprowadzono zajęcia formie gier i zabaw min pantomimy i dramy. Młodzież polsko - litewska brała wspólny udział w zajęciach warsztatowych mających na celu poznanie przeszłości i teraźniejszości Polski i Litwy i na tej podstawie opracowywanie zmian w postrzeganiu obywateli tych państw. Wspólnie młodzież polsko - litewska zwiedzała atrakcje turystyczne:

- Bydgoszcz (mecz MME U 21 Serbia - Macedonia, Muzeum Mydła i Brudu, Muzeum Wodociągów, Stare Miasto, Myślecinek - ZOO i Park Rozrywki),

- Włocławek (Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, Muzeum Etnograficzne, Katedra Wniebowzięcia NMP i Stare Miasto),

- Grudziądz (Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi, wieża "Klimek", bulwary i Stare Miasto),

- Inowrocław (Tężnie, Park Zdrojowy),

- Ciechocinek (Tężnie, Park Zdrojowy),

- Solec Kujawski (Jura Park, Park Wodny "Wisła"),

Projekt jest realizacją umowy o wzajemnej współpracy z Futbolo Klubas "ŠEŠUPĖ"

 

24.06.2017 r. odbył się Międzynarodowy Turniej Kobiet na Orliku SP 3 w Aleksandrowie Kujawskim. W turnieju uczestniczyło 5 zespołów: FK Sesupe (okręg mariupolski, Litwa), KS Legia Chełmża, ASD Feniks I Mrocza, ASD Feniks II Mrocza i ASPN VIKING Aleksandrów Kujawski. Puchar Prezesa K-P ZPN p. Eugeniusza Nowaka za zajęcie I miejsca otrzymał zespół KS Legia Chełmża. Gospodynie zajęły II miejsce przegrywając gorszym stosunkiem bramek z KS Legią Chełmża. Najlepszą zawodniczką została Karolina Liberacka z ASPN VIKING Aleksandrów Kujawski. Najlepszą Strzelczynią została Sandra Klafczyńska z KS Legia Chełmża. Najlepszą bramkarką została Patrycja Niemczyk z ASD Feniks I Mrocza. Sędzią turnieju był Piotr Drogowski z Toruńskiego ZPN.

Kolejność końcowa:

I. KS Legia Chełmża - 10 pkt.

II. ASPN VIKING Aleksandrów Kujawski - 10 pkt.

III. FK Sesupe (Litwa) - 6 pkt.

IV. ASD Feniks I Mrocza - 3 pkt.

V. ASD Feniks II Mrocza - 0 pkt.

Nagrody rzeczowe, puchary, statuetki i medale ufundowała Fundacja PZU i K-P ZPN. Turniej odbył się w ramach projektu "Jedna drużyna, Jedno zwycięstwo - II edycja", który był współfinansowany z środków Fundacji PZU.

 

25.06.2017 r. - 26.06.2017 r. - Młodziczki i Seniorki ASPN VIKING Aleksandrów Kujawski uczestniczyły w Międzynarodowych Turniejach Kobiet ORAVA CHAMPIONS MASTERS 2017 w kategorii wiekowej U 15 i U 18. W obu turniejach wystąpiło 29 zespołów kobiecych z Czech, Polski i Słowacji. Turnieje odbyły się w Oravskiej Jasienicy na Słowacji. W wyjeździe uczestniczyło 15 zawodniczek pod opieką trenera Marka Sarnowskiego.

Zespół Młodziczek w turnieju U 15 składał się z zawodniczek z roczników 2004-2005 i był najmłodszy na turnieju. Najmłodszą uczestniczką w zespole była Paulina Polanowska, która urodziła się w 2006 roku. Zespół z Aleksandrowa Kujawskiego rywalizował z zespołami ŠK ŠTICH Humenné (Słowacja), Slovan Bratislava (Słowacja), ŠKF VIX Žilina (Słowacja), MFK Vítkovice (Słowacja), Spartak Trnava (Słowacja), FK Poprad (Słowacja), Spartak Myjava (Słowacja), TJ Kovo Beluša (Słowacja) i Pradniczanka Kraków. Zespół rozegrał 9 meczów turniejowych w systemie rozgrywkowym „każdy z każdym”. Zwycięzca turnieju został słowacki zespół ŠK ŠTICH Humenné. Zespół Młodziczek w turnieju U 15 zajął 10 miejsce.

Zespół Seniorek rywalizował z podczas turnieju U 18 z zespołami z Czech, Słowacji i Polski: Baník Ostrava (Czechy), MFK Vítkovice (Czechy), ŠK Slovan Bratislava (Słowacja), Pressburger Ladies (Słowacja), Oravan Oravská Jasenica (Słowacja), FK Spišská Nová Ves (Słowacja), FC Vion Zlaté Moravce-Vráble (Słowacja), TJ Kovo Beluša (Słowacja) MFK Tatran Liptovský Mikuláš (Słowacja), ŠKF VIX Žilina (Słowacja), FC TJ Or. Podzámok (Słowacja) i UKS Jedynka Krzeszowice. Zwycięzca turnieju został słowacki zespół FC Tatran Prešov (Słowacja). Zespół Seniorek w turnieju U 18 zajął 13 miejsce na 19 uczestniczących zespołów.

07.07.2017 r. - 09.07.2017 r. - odbył się wyjazd integracyjny 9 osób z ASPN VKING Aleksandrów Kujawski do czeskiej Pragi. W wyjeździe uczestniczyli zawodnicy i sympatycy klubu, którzy zwiedzili Stare Miasto i nowoczesną część stolicy Czech Pragi.

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja