Działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym

16 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych

Policjanci z włocławskiej „drogówki“ każdego dnia podejmują działania mające na celu egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Tym samym mundurowi eliminują z dróg nieodpowiedzialnych użytkowników, którzy narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych. W wyniku wtorkowych działań skontrolowali 160 pojazdów, zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych i ukarali 80 kierowców mandatami karnymi. 

Każdego dnia na drogi miasta i powiatu włocławskiego wyjeżdża kilkudziesięciu funkcjonariuszy ruchu drogowego. Przyświeca im jeden cel – troska o bezpieczeństwo użytkowników dróg. Mundurowi dbają o to, by każdy uczestnik ruchu szczęśliwie dotarł do celu. 
W czasie codziennych działań policjanci kontrolują setki pojazdów i kierujących, a także eliminują z dróg tych, którzy stanowią zagrożenie dla siebie i innych. Poza prędkością, pasami, czy stanem technicznym pojazdów, funkcjonariusze zwracają uwagę także na prawidłowość przewożenia ładunku. 
Podczas wtorkowej (08.08.17) służby włocławska „drogówka“ skontrolowali 160 pojazdów. Policjanci ujawnili 90 wykroczeń – w 80 przypadkach ich sprawcy ukarani zostali mandatami karnymi, zaś względem 10 stróże prawa zastosowali pouczenia. Z uwagi na zastrzeżenia co do stanu technicznego pojazdów mundurowi zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych. 

Przed nami kolejny długi weekend. W związku z tym o bezpieczeństwo podróżnych dbać będzie większa niż zwykle liczba policjantów ruchu drogowego. 
W dniach 11-15.08 mundurowi prowadzić będą w regionie wzmożone działania prewencyjne zmierzające do ograniczenia liczby zdarzeń komunikacyjnych. Reagować będą na wszelkie przejawy łamania przepisów przez kierujących, rowerzystów i pieszych, a także czuwać nad płynnością ruchu i bezpieczeństwem podróżnych. 
Apelujemy o ostrożną jazdę! nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Zespół Komunikacji Społecznej

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas

Realizacja