DKF Ósemka pokaże „Sieranevadę”

Najnowszy film Cristi Puiu - to już dziś

W czwartek, 10.08.2017 r., DKF Ósemka pokaże „Sieranevadę”, najnowszy film Cristi Puiu. Cristi Puiu, obok Cristiana Mungiu, jest jednym z ojców rumuńskiej Nowej Fali. 

W 2005 roku jego „Śmierć pana Lazarescu” zdobyła główną nagrodę w canneńskiej sekcji Un Certain Regard. „Sieranevada” miała swoja światową premierę w konkursie ostatniego festiwalu w Cannes, została też rumuńskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Po co spotyka się każda rodzina? Z miłości? Z obowiązku? Żeby sobie wygarnąć?

„Sieranevada”, to pełen czarnego humoru komediodramat o rodzinnej uroczystości z nieoczekiwanym finałem. To przenikliwa wiwisekcja relacji między bliskimi oraz refleksja nad codziennymi kłamstwami i niedopowiedzeniami, tworzącymi fundament każdej rodziny.Bukareszt. W sobotnie przedpołudnie 40-letni lekarz wraz z żoną udaje się na rodzinną uroczystość ku pamięci zmarłego 40 dni wcześniej ojca. Gdy krewni czekają na spóźniającego się kapłana, na światło dzienne wychodzą sekrety i zadawnione urazy, a temperaturę spotkania dodatkowo podnosi bieżąca polityka. Wkrótce rodzinny zjazd przeradza się w regularną wojnę domową.

Zapraszam do Multikina, bilety w cenie 12 zł do nabycia przed seansem.

 

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas

Realizacja