Chór „CANTO” wrócił z Bułgarii z nagrodami

Zagraniczne koncerty Chóru Canto z Włocławka

W dniach 17 – 31 lipca w   bułgarskiej miejscowości Kamchia odbył się Międzynarodowy Festiwal „Razem dla XXI wieku”. W festiwalu brały udział zespoły taneczne oraz chóry z m.in. Gruzji, Mołdawii, Bułgarii oraz z Polski, w tym Młodzieżowy Chór „CANTO” pod dyrekcją Mariana Szczepańskiego.

 

Podczas pobytu w Bułgarii włocławski zespół dał kilka koncertów m.in. podczas mszy świętej odprawianej w języku polskim w Kościele Katolickim w Warnie, podczas przesłuchań konkursowych festiwalu oraz ostatniego dnia pobytu chóru podczas „Dnia Polskiego”, który wywarł olbrzymie wrażenie na publiczności zgromadzonej w Sali Widowiskowej w Kamchi.

 

Dwa dni wcześniej odbyły się przesłuchania konkursowe festiwalu, po których jury zdecydowało przyznać trzy nagrody włocławskiemu chórowi: I Miejsce festiwalu w kategorii "Chóry", I Miejsce w kategorii "Głos Gwieździsty Kamczi" oraz nagrodę dla dyrygenta Mariana Szczepańskiego za wybitny kunszt dyrygencki.

 

To już kolejna zagraniczna wyprawa „Canto” zakończona sukcesem. W poprzednich latach chór zdobywał najwyższe wyróżnienia m.in. w Macedonii (2013 i 2015 r.), we Włoszech (2014 r.) oraz na Litwie (2012 r.).

 

Wyjazd chóru „Canto” był możliwy dzięki wsparciu mecenasa chóru Anwil S.A., Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urzędu Miasta Włocławek oraz MPEC Włocławek.

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas

Realizacja