Toruńskie „GRYFY” w nowej odsłonie

Oni trzymali za gryfy. Zespół Gryfy

W minioną sobotę, podczas kolejnej edycji „Letniego muzykowania w Marinie Zarzeczewo” wystąpił, mający toruńskie korzenie, zespół GRYFY.

Na scenie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy żywiołowe wykonanie znanych utworów słynnego angielskiego zespołu The Shadows. Z powstałego w Toruniu w 1964 roku zespołu zobaczyliśmy tylko dwóch muzyków: Romana Krawczyka na perkusji (szefa zespołu) i Leszka Sochana na gitarze basowej. Skład GRYFÓW uzupełniali dwaj członkowie włocławskich RUBINÓW Krzysztof Czarniecki na gitarze solowej i Jerzy Górski na gitarze rytmicznej. Tak to już jest, gdy od ostatniego występu minęło równe pół wieku.

W ekspresji wykonania, choćby słynnych Apaczów, tego upływu czasu nie było słychać. Entuzjazm z jakim występ zespołu był przyjmowany przez zgromadzonych w Marinie słuchaczy był zdecydowanie do pozazdroszczenia przez niejedną dużo młodszą formację. Pasja muzyków do wykonywanych utworów była zdecydowanie do pozazdroszczenia przez wielu obecnych na występie słuchaczy. A oni, jak sami przyznali w krótkich wywiadach w przerwie występu, powrót do korzeni zdecydowanie odmłodził ich fizycznie i psychicznie. I oby w tej pasji wytrwali jak najdłużej, czego im serdecznie życzyli wszyscy obecni na sali.

Szkoda tylko, że prognozy pogody sprawiły, iż występ planowany jako plenerowy, jednak musiał odbyć się w sali z uwagi na prognozowane burze z gwałtownymi, ulewnymi opadami. Niestety w sali było bardzo duszno, nawet mimo otwartych okien. W rzeczywistości pogoda zdecydowanie mniej sprawiła figla niż meteorolodzy.

Po występie GRYFÓW czas umilił gospodarz tego muzykowania, zespół CRISTAL BAND.

 

 

Zobacz także

Sukces judoków WTJ
Wstępny termin składania ofert wyznaczono na 20 marca.
50 lat
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja