Toruńskie „GRYFY” w nowej odsłonie

Oni trzymali za gryfy. Zespół Gryfy

W minioną sobotę, podczas kolejnej edycji „Letniego muzykowania w Marinie Zarzeczewo” wystąpił, mający toruńskie korzenie, zespół GRYFY.

Na scenie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy żywiołowe wykonanie znanych utworów słynnego angielskiego zespołu The Shadows. Z powstałego w Toruniu w 1964 roku zespołu zobaczyliśmy tylko dwóch muzyków: Romana Krawczyka na perkusji (szefa zespołu) i Leszka Sochana na gitarze basowej. Skład GRYFÓW uzupełniali dwaj członkowie włocławskich RUBINÓW Krzysztof Czarniecki na gitarze solowej i Jerzy Górski na gitarze rytmicznej. Tak to już jest, gdy od ostatniego występu minęło równe pół wieku.

W ekspresji wykonania, choćby słynnych Apaczów, tego upływu czasu nie było słychać. Entuzjazm z jakim występ zespołu był przyjmowany przez zgromadzonych w Marinie słuchaczy był zdecydowanie do pozazdroszczenia przez niejedną dużo młodszą formację. Pasja muzyków do wykonywanych utworów była zdecydowanie do pozazdroszczenia przez wielu obecnych na występie słuchaczy. A oni, jak sami przyznali w krótkich wywiadach w przerwie występu, powrót do korzeni zdecydowanie odmłodził ich fizycznie i psychicznie. I oby w tej pasji wytrwali jak najdłużej, czego im serdecznie życzyli wszyscy obecni na sali.

Szkoda tylko, że prognozy pogody sprawiły, iż występ planowany jako plenerowy, jednak musiał odbyć się w sali z uwagi na prognozowane burze z gwałtownymi, ulewnymi opadami. Niestety w sali było bardzo duszno, nawet mimo otwartych okien. W rzeczywistości pogoda zdecydowanie mniej sprawiła figla niż meteorolodzy.

Po występie GRYFÓW czas umilił gospodarz tego muzykowania, zespół CRISTAL BAND.

 

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja