Anwilowi żeglarze zapraszają do wspólnej zabawy LETNIE MUZYKOWANIE w MARINIE ZARZECZEWO

CRISTAL BAND i przyjaciele – zapraszają: Toruńskie „GRYFY” w nowej odsłonie

W sobotę 8 lipca, anwilowi żeglarze i członkowie Towarzystwa Muzycznego BIG BAND WŁOCŁAWEK zapraszają włocławian na kolejne „Letnie muzykowanie w Marinie Zarzeczewo”. Tym razem na scenie zobaczymy toruński zespół GRYFY w nowej odsłonie. Poniżej kilka zdań o zespole od jego szefa Romana Krawczyka:

Zespół powstał w 1964 roku. Latem grał w Iławie w restauracji Kormoran. Jesienią skład się zmienił i był taki jak na załączonym plakacie. Latem 1965 roku do drugiego Non-Stopu w Polsce zaprosił nas El-Klub Elbląg, prowadzony przez Stanis ława Cejrowskiego. Oprócz tego koncertowaliśmy między innymi w Wałczu, Krynicy Morskiej, w studenckich klubach w Warszawie. Na stałe graliśmy w toruńskiej Odnowie. W tym składzie zespół przetrwał do roku 1966, by po zmianach kadrowych, w 1967 r. utworzyć grupę Wiślanie.

Basista, Leszek Sochan ostatni raz zagrał w 1973 roku, ja jeszcze trochę grałem do roku 1975, później była przerwa aż do reaktywacji grupy na wiosnę tego roku. Wszystko zaczęło się od wizyty w Brodnicy Leszka, który rzucił mimochodem "może zagramy jakiś koncercik"? Zadzwoniłem wtedy do Krzysztofa Czarnieckiego z Włocławka, którego poznałem podczas jego występu w Muzeum Etnograficznym w Toruniu i którego rok później gościłem na Zlocie Yamaha Virago w Piasecznie. Zaproponowałem Krzysztofowi współpracę. Znając jego profesjonalizm wiedziałem, że projekt „muzycznego powrotu do źródeł” może się udać. No i mam nadzieję, że spełniając swoje dawne marzenia przyniesiemy swoja grą zadowolenie słuchaczom”.

Gospodarzem tego popołudnia będzie zespół CRISTAL BAND.

 

Zapraszamy wszystkich sympatyków do posłuchania i potańczenia.

 

 

Zobacz także

W najbliższą środę
Biały Listek CSR
Dla odwiedzających muzea tej nocy przygotowano specjalne atrakcje
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja