ZŁOTO DLA KOSZYKARZY WŁOCŁAWSKIEGO TOWARZYSTWA KOSZYKÓWKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TKM powtórzył sukces sprzed 3 lat!!!!!

To był mecz walki, mecz determinacji, szczęścia, zawziętości. Radość po spotkaniu nie do opisania!!!!!!!!! TKM Mistrzem Polski.

Włocławianie nie byli faworytem tegorocznych Mistrzostw Polski koszykarzy w kategorii wiekowej do lat 14. TKM zakończył mistrzostwa w Opalenicy z jedną, grupową porażką, którą wygrali. Już w pierwszym meczu były niesamowite emocje. Rywalem włocławian byli gospodarze. Wygrana po dogrywce dodała podopiecznym trenerów: Kurlapskiego i Żywiczki pewności siebie. W drugim meczu ogralii bardzo niewygodnego przeciwnika z Rybnika. Jak każde spotkanie tych drużyn było bardzo zacięte i tylko szczegóły zdecydowały o wygranej TKM-u. Ostatni mecz grupowy nie miał już żadnego znaczenia na układ w grupie A. Do półfinału awansowały zespoły z Włocławka i Rybnika.

Mecze półfinałowe

TKM - Wilki Morskie 71:49. Spotkanie z drużyną, która zjęła II m-ce w grupie B nie miało żadnej historii. Włocławianie zdominowali rywali w każdym elemencie. Przykro było patrzeć jak szczecinianie odbijali się od obrońców TKM-u. Ten półfinał to istna rzeź Wilków.

MKKS Rybnik - MKS Ochota Warszawa 46 : 67. Ten półfinał również był bez historii. Faworyt Mistrzostw Polski wygrał różnicą ponad 20 punktów. Rybniczaanie walczyli, ale w tym spotkaniu mieli zbyt mało argumetów by pokonać waraszawian.

Finał Mistrzostw Polski koszykarzy do lat 14 - Opalenica 2017

TKM WŁOCŁAWEK - MKS OCHOTA WARSZAWA 49-43 (9-1418-17 : 17-6, 5-6)

Faworytem meczu finałowego był zespół z Warszawy, który przez cały sezon nie przegrał ani jedengo meczu (29:0). Pierwsze minuty spotkania o złoty medal wskazywały, ze włocławianie muszą się pogodzić ze zdobyciem medalu srebrnego. Przez pierwsze dwie kwarty utrzymywała się przewaga Ochoty. Obrona na cały parkiecie utrudniała grę TKM-owi. MKS prowadził do 22 minuty i 32 sekundy. Ostatnie 14 minut to walka TKM-u na całym parkiecie. Włocławianie zacieśnili obronę co bardzo utrudniło zdobywanie punktów przez MKS. III kwartę TKM wygrał różnicą 11 punktów i z nadzieją na złoty medal przystąpili do gry w IV kwarcie. Oba zespoły były już bardzo zmęczone co pokazuje m.in. wynik 6:5 dla Ochoty. Swoje 14 minut przewagi TMK utrzymał i po 40 minutach zaczęła sie feta z wygrania Mistrzostw Polski 2017 r.

Oni wygrali tytuł - punkty w spotkaniu finałowym:

TKM Włocławek: Kuba Andrzejewski - 14, Oliwier Bednarek - 9, Maciej Włudarski - 7, Michał Szabelski - 6, Dawid Bykowski - 5, Maciej Wojciechowski - 3, Damina Błędowski, Wiktor Łukasik - 2, Igor Bladoszewski - 1, oraz  Adam Janowski, Marcel Parowiński i Krystian Szortyka.

8. WKS Wrocław

Włocławianie spodziewani są we Włocławku około 21.00. Zapraszam przed Halę Mistrzów.