TKM awansował do finału Mistrzostw Polski (U14). W 1/2 włocławscy koszykarze rozgromili Wilki ze Szczecina

Koszykarze Włocławskiego Towarzystwa Koszykówki finalistami MP

W spotkaniu o awans do finału włocławianie pokonali KK Wilki Morskie Szczecin 77:42.

I był to najlepszy mecz w wykonaniu zawodników Włocławskiego Towarzystwa Koszykówki. Jedynie w pierwszym secie trwała wyrównana walka (16-14) Pierwszą połowę TKM wygrał różnicą 13 punktów. Trzecia kwarta to popis gry podopiecznych terenera Kurlapskiego (26-11). Włocławianie całe spotkanie kontrolowali dominując nad rówieśnikami ze Szczecina w każdym elemencie gry. W finale, który zostanie rozegrany dziś (18.06.17 r.) o godzinie 13.30, TMK zagra z Ochotą Warszawa.

Opalenickie mistrzostwa to wielka przegrana drużyn z Wrocławia, które co roku awansowały minimum do półfinału. W TKM-ie panuje znakomita atmosfera, a zawodnicy marzą o powtórzeniu wyniku sprzed 3 lat. W 2015 roku TKM z Andrzejem Plutą w skaładzie zdobył złoty medal Mistrzstw Polski.

KK Wilki Morskie Szczecin - TKM Włocławek  42:77 (14-16, 6-17 : 11-26, 11-18).

TKM Włocławek: Andrzejewski, Szbelski - 14, Bykowski - 13, Bladoszewski, Bednarek - 10, Włudarski - 8, Wojciechowski, Błędowski, Szorytka, Parowiński - 2 oraz Janowski.

MVP: Dawid Bykowski

Trener: Krystian Kurlapski,

Asystent: Maciej Żywiczka

Mistrzostwa Polski koszykarzy w kategorii wiekowej U14 rozgrywane są w Opalenicy