Spotkanie autorskie z Krystyną Wasilkowską – Frelichowską, autorką powieści „Ostatni pokój”

Krystyna Wasilkowska – Frelichowska

 

W dniu 18 czerwca 2017 r., o godz. 17.30 w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie odbędzie się spotkanie autorskie z Krystyną Wasilkowską – Frelichowską, nieszawianką, pisarką, autorką powieści „Ostatni pokój”.

 

Jest rok 1990. Ewa Wojciechowska, 45 – letnia wdowa i dyrektorka miejscowego domu kultury, wiedzie spokojne życie w małym miasteczku nad Wisłą. Mieszka z sędziwymi rodzicami i nastoletnią córką Kamą. Niespodziewane pasmo wydarzeń całkiem zmienia świat głównej bohaterki: najpierw dostaje „paczkę z zaświatów”, która okazuje się cenną pamiątką po prababci Florentynie (przedwojennej warszawiance), wkrótce potem w jej życiu pojawia się Rafał – miłość sprzed lat. Niestety radość z odzyskania kosztowności i budzącego się na nowo uczucia do Rafała zostają zmącone widmem bezrobocia. Ewa traci ukochaną pracę, nie może pogodzić się z nową rzeczywistością i niesprawiedliwością. Coraz częściej ucieka do „ostatniego pokoju” – domowej graciarni, w której z umiłowaniem myszkuje i natrafia nie tylko na rodzinne pamiątki, ale także na kosztowności po żydowskim jubilerze Jagodzie. Praca domorosłego archiwisty coraz bardziej ją pochłania. Wreszcie trafia na trop wielkiej rodzinnej tajemnicy przez lata skrzętnie zamiatanej pod dywan.

Ostatni pokój” to rodzinna saga z gatunku powieści szkatułkowych, która na każdym kroku zaskakuje czytelnika nowym sekretem.

Powieść będzie dostępna na spotkaniu.

Organizatorami wydarzenia są: Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie, oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Nieszawie.

 

 

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja