Finał Turnieju Poezji Śpiewanej

Finał Turnieju Poezji Śpiewanej

Od 26 lat Włocławek jest gospodarzem Finału Turnieju Poezji Śpiewanej, najważniejszej imprezy tego nurtu w Polsce. Finał odbywa się w ramach 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To najbardziej prestiżowe wydarzenie muzyczne w naszym mieście. Do stolicy Kujaw przyjadą najlepsi młodzi wykonawcy wybrani w kilkustopniowych eliminacjach.

8 czerwca przez cały dzień trwać będą warsztaty i próby z Katarzyną Winiarską, Elżbietą Zapendowską, Janem Zdziarskim i Andrzejem Głowackim.

9 czerwca w sali widowiskowej „Browaru B.” odbędą się dwa koncerty konkursowe 26. FTPŚ. Młodych wokalistów z całej Polski posłuchamy o 17.00 i 19.00. W skład jury wchodzić będą: Teresa Drozda, Lech Śliwonik, Janusz Strobel, Ojciec Wacław Oszajca.

10 czerwca o 21.00 na dziedzińcu „Browaru B.” odbędzie się „Dobry koncert” z udziałem laureatów Finału oraz Mietka Szcześniaka. To artysta wyjątkowy, jego muzykalność, tembr głosu, repertuar, niezależność oraz współpraca z najlepszymi sprawiły, że od wielu lat, niezmiennie, cieszy się szacunkiem znawców i publiczności. Wyznacza trendy, toruje drogę następcom, jest wzorem dla wielu muzyków młodszego pokolenia. Ostatni album wokalisty „Nierówni” miał premierę w listopadzie 2016 roku. Nowa płyta jest w rytmie samby i bossa novy z doskonałymi wierszami księdza Jana Twardowskiego. I właśnie utworów z tej płyty posłuchamy na koncercie we Włocławku. Gospodarzemwieczoru będzie Artur Andrus.

Informacje dostępne są pod adresem: http://ckbrowarb.pl/informacje-dla-uczestnikow-xxvi-finalu-turnieju-poezji-spiewanej/ .

 

Biuro Prasowe UM Włocławek

 

Zobacz także

Biedronka jest naszym zaufanym partnerem już od 8 lat
Kolejny weekend obniżonych cen już w październiku
Śedczy przedstawili mężczyźnie zarzut
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja