We wtorek, 2. maja, o godz. 19:00, we włocławskim Multikinie widzowie zobaczą „Don Juana” Jerzego Śladkowskiego

Kolejny seans filmowy Akademii Dokumentalnej

Kolejny seans filmowy Akademii Dokumentalnej nie zawiedzie miłośników dokumentów z najwyższej półki. Wszystkie prezentowane w Akademii filmy podbiły serca publiczności Festiwalu Millenium Docs Against Gravity, który jest jednym z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w Europie 

We wtorek, 2. maja, o godz. 19:00, we włocławskim Multikinie widzowie zobaczą „Don Juana” Jerzego Śladkowskiego, zdobywcę VPRO IDFA Award 2015 – głównej nagrody w konkursie filmów pełnometrażowych. „Don Juan” to poruszający dokument, niepozbawiony przy tym dużej dozy humoru. 

Oleg, 22-letni, nieśmiały i wycofany student, ma objawy zespołu Aspergera. Szuka miłości, akceptacji i zrozumienia. Na próżno. Pomocy nie znajduje także w najbliższym otoczeniu. Matka mężczyzny nie może zaakceptować jego inności i za wszelką cenę stara się go wyrwać z letargu. Szuka dla niego dziewczyny, zapisuje na kolejne, coraz dziwniejsze terapie. Aż pewnego dnia trafia na teatralną grupę, która przygotowuje kostiumową wersję spektaklu „Don Juan”. Namawia syna do udziału w wydarzeniu. Oleg ma wcielić się w rolę słynnego francuskiego libertyna, co biorąc pod uwagę jego neurotyczną osobowość, wydaje się niemożliwe. A jednak…

„Dokumentalny obraz na poprawę nastroju” – tak określił swój film Jerzy Śladkowski. W istocie, filmowy zapis zmagań Olega tchnie dobrą energią i daje nadzieję na to, że inna rzeczywistość jest możliwa. 

Akademia Dokumentalna we Włocławku zaprasza na seans filmowy „Don Juan” w imieniu Fundacji ANWIL dla Włocławka, sponsora Projektu. Na wszystkie filmy prezentowane w ramach Akademii Dokumentalnej wstęp jest bezpłatny.

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja