„Fantastyczny. Cudowny portret artysty i wspaniały film o tańcu i tworzeniu”

Film o miłości i tańcu

DKF Ósemka zaprasza w czwartek, 27.04.2017 r., o godz. 19:00 na barwną opowieść łączącą narrację tancerza, jednego z największych choreografów świata z urzekającą estetyką tanecznych kadrów współczesnego tańca.

„Mr. Gaga” to portret Ohada Naharina, charyzmatycznego dyrektora najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company, twórcy języka ruchu GaGa, który przekonuje, że „można tańczyć nie wstając z krzesła, i że taniec jest dla każdego nawet dla osoby na wózku”.

Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać życie Naharina i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu – GaGa – umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostajemy fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego.

Film jest laureatem wielu nagród publiczności na międzynarodowych festiwalach pozwalającym zrozumieć związek ciała i ruchu z naszymi emocjami.

Krytycy napisali o filmie: „Fantastyczny. Cudowny portret artysty i wspaniały film o tańcu i tworzeniu”, „Elektryzujacy… Fascynujacy…. Choreograficznie doskonały… Fantastyczne zdjęcia występów… Najbardziej ekscytujący dokument o tańcu współczesnym od czasów „Piny”, „Jeśli nie wiecie o tańcu nic i w ogóle was on nie interesuje, i tak będziecie zaczarowani tym, co  dzieje się na ekranie. Tancerze z Batsheva ruszają się w sposób, w jaki nie podejrzewaliście, że ciało ludzkie jest w stanie”, „Film, który trzeba zobaczyć”.

„Ruch jest sposobem rozumienia siebie. Kto uważnie wsłucha się w swoje ciało, przekroczy swoje ograniczenia.”  Ohad Naharin.

Na seans zapraszam do Multikina, w czwartek 27.04.2017 r. Bilety w cenie 12 zł w sprzedaży od godz. 18:00.

 

 

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja