"Światło i cień" w DKF Ósemka

"Światło i cień" w DKF Ósemka

W czwartek, 20.04.2017 r., DKF Ósemka pokaże „Światło i cień” - jeden z ciekawszych filmów prezentowanych w ub. roku podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Film jest turecko-niemiecko-polsko-francuską koprodukcją, w reżyseriiYesim Ustaoglu, montaż - Agnieszka Glińska, a muzykę stworzył Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Film był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Światło i cień” to wstrząsający dramat psychologiczny o spotkaniu dwóch Turczynek pochodzących z różnych światów. Charyzmatyczna, żyjąca w pozornie udanym małżeństwie Chehnaz pracuje jako psychiatra w odległym nadmorskim miasteczku. Pod jej opiekę trafia w stanie szoku młodziutka Elmas, siłą wydana przez ojca za mąż, za dalekiego krewnego. Chehnaz rozpoczyna trudną terapię, żeby dotrzeć do dziewczyny, która zostaje oskarżona o zabójstwo swojego męża i despotycznej teściowej, jednak nic nie pamięta z feralnej nocy. To spotkanie zmieni życie obu kobiet.

„Światło i cień” to zmysłowy portret dwóch kobiet pozbawionych prawa do odkrywania siebie, do kochania i bycia kochanymi, a wszystko w kraju rozdartym między nowoczesnością i tradycją.

Międzynarodowa premiera filmu odbyła się na MFF Toronto w 2016 roku, w Polsce prezentowany był na Warszawskim Festiwalu Filmowym oraz na Orlen Cinergia w 2016 roku. „Światło i cień” zdobyło najważniejsze nagrody na festiwalu w Antalyi w Turcji –  za najlepszy film, najlepszą reżyserię i najlepszą aktorkę.

Zapraszam do Multikina, o godz. 19:00, na czwartkowy seans filmowy.

Bilety w cenie 12 zł do nabycia przed seansem.

 

Iza Trojanowska

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja