Basen „Delfin do przebudowy, przetarg ogłoszony

"Nowa" pływalnia delfin

Pływalnia w centrum Włocławka zmieni swoje oblicze. Fitness, sala sportowa, kawiarnia, podwodny masaż – z tego wszystkiego będzie można korzystać po przebudowie basenu „Delfin”. Obiekt zostanie unowocześniony i dostosowany do obecnych standardów rekreacji, a również sportowcy znajdą tam coś dla siebie.

Miasto ogłosiło przetarg na szeroko zakrojoną przebudowę i modernizację pływalni. Chętni wykonawcy mogą już składać oferty.

Całość zamierzenia, jakim będzie przebudowa basenu przy al. Chopina, ma nie tylko usprawnić funkcjonowanie pływalni, ale także poprawić wizerunek architektoniczny gmachu. Zmieni się wygląd i funkcjonalność wejścia głównego do budynku, a hala basenu zostanie poszerzona o nawę rekreacyjną.

- Budynek został zaprojektowany w kontekście otaczającej go zabudowy, harmonijnie wkomponowany w istniejący pejzaż – zapowiada Magdalena Korpolak-Komorowska, zastępca prezydenta Włocławka.

Jeśli chodzi o zmiany w układzie funkcji obiektu, w szczególności będą to: dobudowa pawilonu wejścia głównego, wybudowanie nowej nawy południowej hali głównej basenu wraz z niecką rekreacyjną i wannami jacuzzi, zmiana funkcji II piętra obiektu z pensjonatu na sale fitness wraz z zapleczem szatniowo-sanitarnym i gastronomicznym, montaż nowej technologii uzdatniania wody basenowej oraz pełna termomodernizacja budynku.

Po przebudowie, z basenów, fitness, sali sportowej i kawiarni jednocześnie będzie mogło korzystać około 180 osób. Planowany termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie to sierpień 2018 roku.

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja