Medal goni medal. Junaczki z Włocławka znów na podium

Jest medal, jest nauka - podkreślił trener Damian Sidwa

Junaczki starsze drugie na Orlik Cup

W minioną sobotę odbył się w Kcyni turniej piłki ręcznej młodziczek młodszych Orlik Cup. W zawodach wzięło udział pięć zespołów, a wśród nich MSPR Junak Włocławek.

Podopieczne Damiana Sidwa odniosły trzy efektowne zwycięstwa oraz otrzymały lekcję gry w piłkę ręczną do triumfatora całej imprezy Millenium Świekatowo i ostatecznie uplasowały się na drugiej pozycji.

 

  • "(...."To był tak naprawdę pierwszy  poważny turniej w obecnym składzie – mówi opiekun Junaczek Damian Sidwa. - Trenujemy od września 2016 roku i z każdymi zajęciami jest coraz lepiej. Zagraliśmy z zespołami z którymi od nowego sezonu będziemy rywalizować w lidze wojewódzkiej. Pokonaliśmy dość pewnie Kcynię i Bydgoszcz, jednak ulegliśmy dość wyraźnie zespołowi ze Świekatowa. Wiemy, że jeszcze wiele pracy przed nami. Ale czasu mamy jeszcze sporo. Drugie miejsce w Orlik Cup uważam za bardzo dobry wynik i gratuluje moim zawodniczkom – dodał (.....)".

 

Orlik Cup 2017:

 

MSPR Junak Włocławek - UKS 14 Bydgoszcz 24:2 (Floryńska 6, Hołody 4, Drybs 3, Bruch i Urbańska po 2, Dyduch, Korpowska, Kuszewska, Głowacka, Przewozik, Kalińska i K.Kasak po 1)

 

MSPR Junak Włocławek - Millenium Świekatowo 4:21 (Hołody 2, Urbańska i Drybs po 1)

 

MSPR Junak Włocławek - Rolnik Gołańcz 22:7 (Hołody 7, Floryńska 4, Kalińska 3, Kuszewska, Korpowska i Drybs po 2, Urbańska i K.Kasak po 1).

 

MSPR Junak Włocławek - Orlik Kcynia 16:2 (Hołody 9, Floryńska i Urbańska po 2, Korpowska, Kalińska i Drybs po 1)

MSPR Junak Włocławek: Martyna Bruch, Katarzyna Fąfara – Maja Floryńska, Kornelia Kasak, Martyna Kasak, Martyna Burghard, Zuzanna Głowacka, Michalina Hołody, Anna Urbańska, Luiza Przewozik, Nikola Rogulska, Julia Kalińska, Wiktoria Kuszewska, Weronika Drybs, Maria Dyduch, Kornelia Korpowska. Trener Damian Sidwa.Końcowa tabela:

  1. Millenium Świekatowo

  2. MSPR Junak Włocławek

  3. Orlik Kcynia

  4. UKS 14 Bydgoszcz

  5. Rolnik Gołańcz

 

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja