"Szwedzka teoria miłości" w Akademii Dokumentalnej

"Szwedzka teoria miłości" w Akademii Dokumentalnej

DKF Ósemka i Fundacja ANWIL dla Włocławka zapraszają na seans filmowy inaugurujący II Edycję Akademii Dokumentalnej we Włocławku. W programie Akademii pokażemy najlepsze dokumenty współczesnej kinematografii. Dzięki Fundacji ANWIL dla Włocławka na wszystkie seanse wstęp jest bezpłatny.

W nadchodzący wtorek, 4.kwietnia, o godz. 19:00, w Multikinie pokażemy „Szwedzką teorię miłości” w reżyserii Erika Gandini’ego. Film został wyróżniony Nagrodą Publiczności Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych dla najlepszego filmu podczas 13. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Erik Gandini, autor filmu „Wideokracja” zastanawia się, czy ceną za wolność nie jest samotność. Jak żyje się w kraju, który od początku lat 70. realizuje wizję wolnych, równych ludzi, pozbawionych więzów zależności ekonomicznej? Szwedki są dziś największą grupą wśród klientek banków nasienia, zaś jeden na czterech Szwedów umiera samotnie. Wydaje się, że państwo zapewnia Szwedom wszystko oprócz… umiejętności bycia z innymi ludźmi.

Jeśli Szwecja nie jest krainą powszechnego szczęścia, to gdzie go szukać? Gandini odwiedza z kamerą szwedzkiego lekarza, który czuje się spełniony, pracując w Etiopii. Rozmawia też z grupą młodych ludzi żyjących w komunie, aby doświadczyć bliskości. W końcu prosi o wskazówki samego profesora Zygmunta Baumana. – To nieprawda, że szczęście oznacza życie wolne od problemów – odpowiada mu w filmie polski socjolog, zmarły w styczniu br.

 

Zapraszam na seans.

 

Pozdrawiam

Iza Trojanowska

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja