Samorządowcy regionu spotkają się w Ciechocinku.

Teatr Letni w Ciechocinku 28 marca na godz. 18.00

Obronić nasze małe Ojczyzny Debata o obronie samorządów z udziałem Posłów RP i Samorządowców kujawsko-pomorskiego Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym bliski jest los naszych miast i wsi do Teatru Letniego w Ciechocinku 28 marca na godz. 18.00 Wstęp wolny Organizator: Komitet Obrony Demokracji, Region Kujawsko-Pomorski 

W najbliższą środę samorządowcy i parlamentarzyści regionu spotkają się na debacie poświęconej planowanym zmianom funkcjonowaniu samorządów. Spotkanie organizowane pod hasłem „Obronić nasze małe Ojczyny” jest kolejnym z cyklu. Wcześniej uczestnicy spotkali się w toruńskim hotelu Copernicus pod koniec lutego.

 Jak informuje przewodnicząca kujawsko-pomorskiego Komitetu Obrony Demokracji Aleksandra Solecka – organizatora obu wydarzeń, miejsce środowej debaty zostało wybrane nie bez przyczyny. Jedną z konkluzji lutowego spotkania, która wyszła ze strony samych samorządowców, była chęć zapewnienia mieszkańcom miast i wsi prawdziwego przekazu Polski lokalnej. Twórcy zmian ustroju samorządów w swojej narracji skupiają się na negatywach nadmiernie eksponując nieliczne w naszym kraju patologie. Prawda jest zaś zgoła odmienna, zdecydowana większość wójtów czy burmistrzów wybieranych, przez mieszkańców, na kolejne kadencje sprawnie zarządza podległymi instytucjami, realizując konkretną wizję rozwoju. Planowane zmiany, szczególnie ograniczenie, z mocą wsteczną, możliwości piastowania urzędu do dwóch kadencji, uderzy właśnie w takie osoby. Nieskuteczne, czy złe rządy kończą się bowiem w większości przypadków podczas kolejnej wizyty mieszkańców przy urnach wyborczych. Czy to przy okazji następnych wyborów, czy też referendów w sprawie odwołania niegospodarnego wójta lub burmistrza. 

Początek środowej debaty w Teatrze Letnim planowany jest na godzinę 18.00. Wstęp wolny zarówno dla mieszkańców jak i kuracjuszy.

Zobacz także

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
Szczęśliwi kibice Anwilu wracają z Ostrowa z uśmiechami na twarzy
Palenie szkodzi
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja