Anwil Włocławek - AZS Koszalin 13.03.2017 r. godz. 18:00 Hala Mistrzów

Nieobliczalna polska koszykówka

Anwil Włocławek - AZS Koszalin

Najbliższy rywal włocławian sprawił w minionych dniach chyba największą niespodziankę w rozgrywkach Polskiej Ligi Koszykówki. 04 marca AZS uległ u siebie jednej z najsłabszej drużynie w lidze Startowi Lublin 65:79, a w cztery dni później wygrał z jednym zkandydatów do walki o tytuł Mistrza Polski Toruńskim Cukrem 82:80. Po tej przegranej drużyny toruńskiej, która wcześniej uległa w Stargogardzie Gdańskim Polpharmie 90:73, zrobił się w tabeli jeszcze większy ścisk. Czołowe zespoły; Anwil, Cukier i Stelmet mają na kocie po 7 przegranych. Za wymienioną trójką jest Stal Ostrów z punktem straty. Sądzić należy, że do końca będzie trwała walka o czołowe pozycje w PLK. Jeszcze więszky ścisk jest za wymienioną czwórką. Szansę na grę w play-off ma nawet zajmująca 12 miejsce Energa Czarni Słupsk.

Anwil - Siarka

Anwil Włocławek - Siarka Tarnobrzeg 89:60 (22:18, 18:10, 25:20, 24:12)

Anwil: Washington 22, Jaramaz 14, McCray 12, Sobin 10, Chyliński 8, Leończyk 6, Dmitriew 5, Łączyński 5, Komenda 4, Bartosz 3, Matusiak 0

Siarka: Wojdyła 15, Welsh 10, Grzeliński 9, Małecki 8, Jakóbczyk 7, Patoka 7, Pandura 4

To był mecz bez historii. Wielu znawców zgodnie uznało, że Siarka miałby problemy w starciu z pierwszoligowcami. Ale w meczu przeciwko Anwilowi goście dzielnie się trzymali do 25 minuty. Prze ten cały czas trener Igor Milićić zachowywał kamienna twarz. Aż do tej chwili. 17 sekund po 25 minucie, rozgrywający Siarki Jan Grzeliński (180 cm. wzrostu) przeprowadził akcję od linii końcwej, minął osłupiałego Josipa Sobina (206 cm. wzrostu) i zdobył 2 punkty. Zezłoszczony trener Anwilu wziął czas i przypomniał swoim graczom, że nie da się wygrać grając basket chodzony. Przez taką grę Anwil bardzo się męczył by wygrać z osłabionym Polfarmexem w Kutnie (88 : 95 po dogrywce). Co by jednak nie mówić o poziomie naszej ligi to ten sam Polfarmex bardzo mocno postawił się w 22 kolejce Turowowi w Zgorzelcu. Kutnowianie byli bliscy wygranej. Na 5 minut przed końcem meczu prowadzili różnicą 10 punktów 79:69. Gospodarze w końcówce wyszli na prowadzenie różnicą 3 punktów. I gdy do końca meczu zostało 5 sekund, gdy wydało sie, że Turów wygra, Polafarmex doprowadził do remisu po 90. Dogrywkę Turów wygrał 19:8. W drugim pojedynku sobotniej kolejki Trefl uległ we Własnej hali  Polpharmie 85 : 88.

"Spacerowy" mecz Anwil - Siarka 89:60