Fiodor Dmitriew - odrodzenie kapitana w meczu z Polfarmexem.

21 kolejka PLK sypnęła niespodziankami

Sześć "trójek" Fiodora Dmitriewa i ta decydująca w końcówce IV kwarty.

Kutnowianie byli w "siódmym niebie" bo na 17 sekund przed końcem meczu 21 kolejki prowadzili za Anwilem 83:80.  Jednak kolejna "trójka" kapitana Anwilu Fiodora Dmitriewa a szósta w całym meczu dała remis i dogrywkę. W niej włocławianie zdominowali gospodarzy i dwa punkty pojechały do Włocławka.

Mecz nie układał sie po myśli faworyta. Od początku spotkania trwała bardzo wyrównana walka. Prowadzenie zmieniało się aż 14 razy. Prawie 18 minut w całym meczu prowadził Polfarmex, nieco ponad 21 minut Anwil. Najważniejsze punkty, które doprowadziły do remisu, a tym samym do dogrywki stały się udziałem pary Łączyński - Dmitriew. Była to najważniejsza asysta "Łączki" ( 7 ), i najważniejsze punkty kapitana Anwilu. Dogrywka to już formalność. Włocławianie wygrali 12:5 i z szerokimi uśmiechami wrócli do domu.

Anwil był zdecydowanym faworytem w spotkaniu z Polfarmexem. Co więc się stało, że mecz był bardzo wyrównany i mógł zakończyć się porażką z drużyną która przeżywa wielki kryzys? Fakt, Anwil starcił w tym sezonie największą ilość punktów (85), ale nie ma też powodu, by dociekać powodów słabszej gry Anwilu.

8 marca, w środę Anwil zagra u siebie Siarkę Tarnobrzeg.

Polfarmex Kutno - Anwil Włocławek 88:95 (20:16, 15:17, 26:29, 22:21, d: 5:12)

Polfarmex: Fraser 23, Kowalczyk 18, Jarecki 14, Grochowski 11, Sałasz 8, Gabiński 7, Kobus 5, Emegano 0, Sobczak 0, Thompson 0

Anwil: Dmitriew 18, Sobin 17, Chyliński 15, Jaramaz 10, Leończyk 9, Młynarski 9, Washington 8, McCray 7, Łączyński 2

21 kolejka PLK sypnęła niespodziankami. Swoje mecze przegrali zdecydowani faworyci. Lider, Toruński Cukier, przegrał róznicą aż 17 punktów w Starogardzie Gdańskim, a w Koszalinie AZS uległ Startowi 65:79