Toni Erdmann w "Ósemce"

Toni Erdmann w "Ósemce"

DKF Ósemka zaprasza w czwartek, 2. marca na pełną humoru historię napiętych relacji między trzydziestoletnią śmiertelnie poważną menadżerką, a jej nieustannie wygłupiającym się ojcem. Film „Toni Erdmann” niemieckiej reżyserki Maren Ade, był wydarzeniem ubiegłorocznego festiwalu w Cannes. Nieczęsto bowiem się zdarza, by publiczność żywiołowo reagowała na to, co się dzieje na ekranie, śmiejąc się i klaszcząc spontanicznie. Nie jest jednak klasyczna komedia, a raczej intelektualna zabawa z gorzką nutą dramatu.

W rankingu międzynarodowej krytyki prowadzonym przez magazyn Screen film otrzymał najwyższe oceny spośród wszystkich filmów recenzowanych w ostatniej dekadzie. „Toni Erdmann” otrzymał nagrodę FIPRESCI w Cannes, jest zdobywcą Europejskiej Nagrody Filmowej w pięciu kategoriach, był nominowany do Złotego Globu oraz Oscara… W Polsce Toni Erdmann został dostrzeżony i doceniony statuetką Złotym Aniołem na festiwalu Tofifest.

Bohaterami "Toniego Erdmanna" są Ines oraz jej ojciec, Winfried. Ona - samodzielna, singielka,. Mieszka w Bukareszcie, gdzie znajduje się oddział dużego, niemieckiego koncernu, dla którego pracuje.

Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom z przeciętnego niemieckiego przedmieścia. Jego córka Ines – samodzielna singielka, od lat pnie się po szczeblach kariery, pracuje za granicą jakokonsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna.

„Toni Erdmann” to przewrotna, wzruszająca komedia o tym, co jest w życiu naprawdę ważne. To historia kobiety, która poświęciła wszystko dla pracy, ale będzie musiała przemyśleć wyznawane przez siebie wartości. Może to właśnie szalony Toni Erdmann pomoże jej odkryć coś, czego nałogowa pracoholiczka nie była w stanie dostrzec?

Film będzie można obejrzeć w Multikinie, w dniu 02.03.2017 r., o godz. 19:00.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed seansem.

Iza Trojanowska

DKF Ósemka

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja