"Paterson" - poezja życia codziennego w Ósemce

"Paterson" - poezja życia codziennego w Ósemce

DKF Ósemka zaprasza do kina na film „Paterson”, najlepszy od lat film Jima Jarmuscha, który zachwycił widzów ubiegłorocznego festiwalu w Cannes. Twórca „Broken Flowers” stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób.

Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

Film Jima Jarmuscha opowiada o prozie dnia codziennego, a właściwie o poezji zrodzonej z prozy codzienności. To bardzo optymistyczna opowieść ukazująca proste piękno najzwyklejszych codziennych czynności, umiejętność cieszenia się nawet z najdrobniejszych rzeczy, radość z odnajdywania szczęścia, melancholię i spokój powolnego, leniwego i bezpiecznego życia oraz miłość do poezji i do życia.

W czwartek, 2.lutego 2017 roku, o godz. 19:00 zapraszam do Multikina na filmową odtrutką od życia w ciągłym pośpiechu i niedoczasie.

 Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed seansem

 

Iza Trojanowska

DKF Ósemka

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja