Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza

DKF Ósemka

DKF Ósemka zaprasza na pierwszy w tym roku seans filmowy.

Zapraszam na  film nagrodzony Złotą Palmą za rezyserię na ubiegłorocznym MFF w Cannes, najnowszy film Cristiana Mungiu - „Egzamin”-. 

Cristian Mungiu, twórca obsypanego nagrodami filmu „4 miesiące, 3 tygodnie, 2 dni” ponownie przygląda się naturze ludzkiej. Jego ”Egzamin” to przenikliwy obraz współczesnego człowieka rozdartego między wyznawanymi wartościami, a coraz dalej idącymi kompromisami. Jest to też najbardziej osobisty film w dorobku Mungiu. – „To opowieść o człowieku, który miota się między swoimi ideałami, wyznawanymi przez siebie poglądami, a kompromisami, na które się godzi”.

Romeo Aldeo jest zbliżającym się do pięćdziesiątki lekarzem z Kluż-Napoka, drugim co do wielkości po Bukareszcie mieście Rumunii. Żyje od lat w małżeństwie, w którym nie ma miłości. Z uwagi na dobro dziecka odsuwa od siebie decyzję o rozwodzie, jednocześnie utrzymując potajemne kontakty z kochanką. Jego córka właśnie zdaje maturę, ma pojechać na studia za granicę. Ale tuż przed egzaminami zostaje napadnięta na ulicy. W obawie o jej rezultaty na maturze ojciec bierze sprawy w swoje ręce i postanawia załatwić roztrzęsionej córce dobry wynik.

Mungiu pokazuje świat przesiąknięty korupcją, kłamstwem, hipokryzją. Realizując film chciał, by „ci, którzy obejrzą „Egzamin", wrócili do domu i pomyśleli nie tylko o bohaterach filmu, ale też o sobie”. 

Zapraszam do Multikina, na czwartkowy seans w dniu 12.01.2017 roku, o godz. 19:00. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia przed seansem.

 

Iza Trojanowska

DKF Ósemka

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja