Gramy u siebie: Kornel Wolak

Gramy u siebie: Kornel Wolak

W niedzielę 8 stycznia o 16.00 klarnecista Kornel Wolak zagra w „Browarze B.” razem z akordeonistą Michaelem Bridgem jako Double-Double Duo w programie pt. „Od Bacha do Goodmanna”.

Kornel Wolak ukończył szkołę podstawową nr 9 we Włocławku i zaczął się uczyć gry na fortepianie i klarnecie. Jako solista, kameralista i pedagog pracuje regularnie w Ameryce Południowej, Kanadzie, Polsce, USA, Chinach, i Korei Południowej. Wystąpił z takimi zespołami jak: Filharmonia Poznańska, Loja Symphony Orchestra (Ekwador), Slovak Sinfonietta (Słowacja), Kelowna Symphony Orchestra, Quebec Symphony (Kanada), Charleston Symphony Orchestra (USA). Kornel Wolak jest laureatem wielu prestiżowych konkursów i plebiscytów, m.in.: The Presser Foundation oraz nominacji do „Fryderyków”.

Towarzyszyć mu będzie Michael Bridge, wszechstronnie utalentowany akordeonista młodego pokolenia. Występują z repertuarem złożonym z własnych aranżacji dobrze znanych, klasycznych utworów od baroku po jazz. Programy koncertów Double-Double Duo dostarczają wielu emocji, zabierając publiczność w podróż przybliżając muzykę różnych kultur i krajów.

 

Zobacz także

W najbliższą środę
Biały Listek CSR
Dla odwiedzających muzea tej nocy przygotowano specjalne atrakcje
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja