WYWALCZ JEJ WOLNOŚĆ LUB ZGIŃ - historie Cichociemnych

WYWALCZ JEJ WOLNOŚĆ LUB ZGIŃ - historie Cichociemnych

Zespół Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku uczestniczy w projekcie "WYWALCZ JEJ WOLNOŚĆ LUB ZGIŃ - historie Cichociemnych". Głównym celem Projektu „Wywalcz Jej wolność lub zgiń – historie Cichociemnych” jest pielęgnowanie tożsamości narodowej i kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych poprzez zdobycie wiedzy z dotarciem do świadków wyłącznie nt. jednego, wybranego Cichociemnego i stworzenie strony internetowej jemu dedykowanej według określonych wymagań regulaminowych. Elementem niezbędnym w realizacji tego zadania będzie promocja przygotowanej strony, a co za tym idzie postaci, która będzie jej bohaterem w jak najszerszym gronie odbiorców (m.in. spotkania z rówieśnikami lub młodszą młodzieżą i dotarcie internetowe do młodych ludzi).

Udział w Projekcie wymaga nie tylko zapoznania się z historią Cichociemnych, ale przede wszystkim dotarcia do materiałów źródłowych i świadków opisujących życie jednego z tych niesamowitych żołnierzy wybranych przez dany zespół szkolny.

Zapraszamy na stronę projektu stworzoną przez drużynę ZSA: Ulanowski Kamil kl. IA, Sierakowska Weronika kl. IA, Ostrowski Marcin kl. IT, Wiśniewski Eryk kl. IT. 

http://antoniiglewski.wixsite.com/cichociemni

 
Zbigniew Suszyński
 
Dyrektor 
Zespołu Szkół Akademickich
we Włocławku

Zobacz także

Podróż z jednośladami
W tym gronie także powiat włocławski
„Przez życie bez uzależnień”
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja