Derby dla Lidera. Włocłavia - Lider 0:4

Lider wygrał rundę jesienną piłkarskiej klasy okręgowej

Po 10 latach znów piłkarskie derby we Włocławku.

Włocłavia - Lider 0:4 (0:0), bramki: 0:1 - Tomasz Szablewski (51, głową), 0:2 - Piotr Szablewski (65, głową), 0:3 - Bartosz Czaplicki (71)
0:4 - Michał Łazarski (79).

W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły bardzo dobre widowisko mimo gęsto padającego deszczu. Znakomicie spisywały się linie obronne i Włocłavii, i Lidera. Dużo szczęscia mieli bramkarze. Bardzo śliskie boisko ułatwiało piłkarzom strzały z dalszej odległości. Bramek jednak nie było. Pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem. Druga część meczu rozpoczęła się mocnego uderzenia gości. W sześć minut po rozoczęciu spotkania Tamasz Szablewski dał prowadzenie Liderowi. Na dwa zero podwyższył jego brat Piotr. Od tego mometu było już pewne, że zwycięzca tego pojedynku może być tylko jeden. Z każdą minuta rosła przewaga Lidera. Na 3:0 strzelił Bartosz Czaplicki, a 4 bramkę dał Liderowi Michała Łazarski. Warto dodać, że strzelcy pierwszych dwóch bramek to wychowankowie Wocłavii.

Początek sezonu nie wskazywał na to, że Lider wygra rundę jesienna. W trzech pierwszych meczach włocławianie zdobyli tylko punkt. Jednak kolejne spotkania to już popis gry mistrza jesieni. Na własnym stadionie Lider wygrał 6 spotkań i raz zremisował. Jako jedyna drużyna strzelił ponad pół setki goli. Należy również podkreślić, że walka o pozycję nr 1 w piłkarskiej klasie okręgowej trwała do ostatniej kolejki. Pozycji lidera nie utrzymał Kujawiak Kowal, który tylko zremisował u siebie z LTP Lubanie. Gospodarze stracili gola w doliczonym czasie gry.

Przed Liderem dużo pracy. Wiosną wszystkie zespoły będą grać na lidera, czyli wg. zasady "bić mistrza". Z pewością mus będzie poprawić grę obronną (-28). Zawiodła niestety Włocłavia. No może nie tylko piłkarze, ale przede wszystkim działacze.

Do tematu zakończonej pierwszej rundy sezonu 2016/2017 wrócimy w najbliższym czasie.