Lider i WAP wiceliderem, Włocłavia coraz niżej

Nie każdemu dane było wygrać

12 listopada sypnął piłkarskim niespodziankami.

W meczu na szczycie piłkarskiej klasy okręgowej Lider Włocławek podejmował lidera Kujawiaka Kowal. Losy meczu zostały rozstrzygnięte już w pierwszej części, a w zasadzie w pierwszych 15 minutach. Spotkanie otworzył Michał Łazarski, który jeszcze w 8 i 15 minucie strzelił kolejne bramki. Swoje dołożył w 10 minucie Łukasz Grube i gospodarze prowadzili już 4:0. Do 45 minuty bramki gości bronił gracz z pola - Mateusz Jakubowski. Powodem tej sytuacji była kontuzja jakiej nabawił się na rozgrzewce rezerwowy bramkarza gości. Od 46 minuty między słupkami staną pierwszy bramkarz Kujawiaka Adam Szczepańczyk, który dojechal na mecz z opóźnieniem (pracodowca nie wyraził zgody na uczestnictwo Adama w meczu od pierwszej minuty). W drugiej połowie padła tylko jedna bramka. Jedynego gola dla gości zdobył w 63 minucie Dawid Kwiatkowski.

- Nie sądzi pan, panie redaktorze, że sędziowie i gospodarze powinni rozpocząć mecz później? Przecież przebieg meczu miałby inny wymiar. Gdyby oba zespoły grały w swoich najsilniejszych składach to wynik meczu dwóch zespołów, które chcą awansować do IV ligi, mógł wyglądać zupełnie inaczej. Z całą pewnością byłby ciekawszy - powiedział, chcący zachować anonimowość, jeden z działaczy Kujawiaka Kowal.

15. Dąb Barcin 3

WAP Wilczyce-Wampirzyce są tylko punkt za liderem Gwiazdą Toruń. Ale mecz 12 kolejki III ligi kobiet miał bardzo wyrównany przebieg. Włocławianki wygrały 1:0, ale trudnym spotkaniu. Jednya bramkę meczu strzeliła niezawodna Oliwi Frontczak w w24 minucie.

Niestety kolejnej porażki doznała druzyna Vikinga. Piłkarki z  Aleksandrowa  Kujawskiego przegrały u siebie z Tęczą Bydgoszcz 0:3. W tabeli prowadzi Gwiazda Toruń, punkt przewagi nad WAP-em.

IV liga piłkarska mężczyzn - 16 kolejka

Nie mogą się cieszyć kibice w Brześciu Kuj. i Aleksandrowie Kuj. Oba zespoły przegrały mecze przed swoją publicznością. Za to aż dziw bierze, że ostatnia drużyna w tabeli, Sadownik Waganiec, pokonała na wyjeździe Naprzód. Liderem IV ligi jest Pogoń Mogilno.

Łokietek Brześć Kujawski - Start Warlubie 0:3
Sparta Brodnica - Notecianka Pakość 6:0
Unia Janikowo - Lech Rypin 1:1
Gopło Kruszwica - Pogoń Mogilno 1:9
Wisła Nowe - Cuiavia Inowrocław 2:2
Legia Chełmża - Kujawianka Izbica Kujawska 0:0
Chełminianka Chełmno - Piast Złotniki Kujawskie 5:3
Orlęta Aleksandrów Kujawski - Unia Solec Kujawski 0:2