Włocławek uczci 98. rocznicę odzyskania niepodległości

Włocławek uczci 98. rocznicę odzyskania niepodległości

W dniu 11 listopada o godz. 10.00 na placu Wolności, przy pomniku Żołnierza Polskiego, rozpocznie się miejska uroczystość z udziałem władz Włocławka, pocztów sztandarowych organizacji oraz mieszkańców naszego miasta.

Po złożeniu wieńców pod pomnikiem, uczestnicy uroczystości przemaszerują do bazyliki katedralnej, w której o godz. 11.00 rozpocznie się celebra mszy świętej za Ojczyznę.

W dniu 11 listopada o godz. 12.00 w Centrum Kultury „Browar B.” rozpoczną się prezentacje konkursowe VI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ojczyźnianej. Koncert pieśni patriotycznych z udziałem laureatów Festiwalu i zespołu „Kapela z szaconkiem” rozpocznie się o godz. 17.00.

Honorowym patronem Festiwalu jest prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

W dniu 12 listopada o godz. 16.00 Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza do gmachu głównego przy ul. J. Słowackiego 1a na wieczór artystyczno-historyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W programie spotkania znajdzie się m.in. prelekcja Tomasza Wąsika poświęcona przełomowym wydarzeniom włocławskim z 1918 roku, występ Chóru „Lutnia Nova” z Aleksandrowa Kujawskiego pod dyrekcją Kai Potrzebskiej oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Wstęp wolny. Zapraszamy

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja