Pomóż Keep Rockin' wydać drugą płytę!

Pomóż Keep Rockin' wydać drugą płytę!

Zespół KEEP ROCKIN’ powstał we wrześniu 2008 roku we Włocławku.

W roku 2009  na swoim koncie odnotował pierwszy sukces, którym było zdobycie pierwszego miejsca podczas Rejonowego Przeglądu Zespołów Muzycznych 'STRUNA' 2009 we Włocławku.

W owym czasie ich muzyka charakteryzowała się brzmieniem typowym dla rocka i prog-rocka z elementami metalu. W utworach można było usłyszeć zarówno cięższe brzmienia, jak i wzbogacone fragmentami nietypowych podziałów rytmicznych oraz klimaty czysto balladowe. Teksty poruszały tematy na ogół związane z życiem człowieka, jego dylematami i emocjami.

Na przełomie 2010/2011 roku zespół wszedł do studia ISLANDS w Inowrocławiu i nagrał EP zawierające pięć polskojęzycznych utworów. W międzyczasie KEEP ROCKIN’ zdobył kolejną nagrodę - pierwsze miejsce podczas Rock Piotrcovia Festival 2011 w Piotrkowie Kujawskim. Rok 2012 obfitował w koncerty, poszukiwanie wydawcy i przygotowania do nagrania albumu studyjnego. Panowie podjęli również decyzję o przełożeniu dotychczasowych utworów z języka polskiego na język angielski. W roku 2013 zespół nagrał debiutancki album , a jego wydania podjęła się wytwórnia LYNX MUSIC z Krakowa. 5 maja 2013 ukazała się płyta "Into the Unknown", która spotkała się z ciepłym przyjęciem i dobrymi recenzjami. Rok 2014 przyniósł zmiany personalne i zabawa zaczęła się od początku. Nowym gitarzystą został Adam Muszyński,  wcześniej związany  z włocławską sceną Heavy Metalową. Po ciepłym przyjęciu Adama, zespół oddał się twórczej pracy. Próby z nowym gitarzystą, wcielanie w życie nowych pomysłów i dalsza promocja albumu wzbudzały coraz większe zainteresowanie publiczności. Dzięki zaproszeniu na pierwszy koncert w nowym składzie i zaciekawieniu twórczością zespołu, które w krótkim czasie przerodziło się w fascynację ich muzyką, w listopadzie 2014 roku do składu, jako manager dołączył Marcin Lewandowski (wieloletni przyjaciel Adama). 28 lutego i 14 marca 2015 roku utwór „The Leaves" został wyemitowany w programie Marka Niedźwieckiego „Markomania”. Spory sukces odniósł utwór „ Seven past midnight ”, który 20 kwietnia zadebiutował w radiu Rocktime. Na liście przebojów radia utrzymywał się przez blisko rok, a 20 lipca 2015 roku dotarł do pierwszego miejsca.

W międzyczasie powstawały pierwsze utwory, które mają pojawić się na nowym albumie.

W ciągu ostatnich dwóch lat grali w całej Polsce m.in. na festiwalu Muzyczne ProGGnozy w Krakowie, we Wrocławiu podczas Progressive Night. Dzielili też scenę z czołówką polskiego rocka progresywnego podczas Prog the Night w Łodzi oraz X Festiwalu Rocka Progresywnego im. T. Beksińskiego w Toruniu. Są pomysłodawcami festiwalu Kuyavian Prog Fest, którego pierwszą edycję zorganizowali w zeszłym roku we włocławskim Klubie Zazamcze.

Obecnie zespół kończy nagrywać drugi album, którego premierę przewiduje na wiosnę 2017 roku.  Trwają również prace nad przygotowaniem letniej trasy koncertowej, która będzie promować płytę.

Obecny skład zespołu tworzą:

Janusz Janicki – Perkusja Aleksander Kruszewski – Gitara basowa Marcin Wojciechowski – Wokal Grzegorz Janicki – Instrumenty klawiszowe Remigiusz Bregier – Gitara Adam Muszyński – Gitara

 

Management: Marcin Lewandowski tel. 509 548 692

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja