Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim zaprasza na koncert Leszka Cichońskiego

13.11.2016 r. Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim

Zaduszki Muzyczne w wykonaniu Leszka Cichońskiego.

Stowarzyszenie "Aleksandrowska Kultura" i Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim informują, iż są już dostępne numerowane wejściówki na koncert Leszka Cichońskiego ZADUSZKI MUZYCZNE w dniu 13 listopada 2016 roku. Wejściówki (bezpłatne) można odebrać w sekretariacie MCK w godzinach 7.30 - 15.30, a po godz. 15.30 w recepcji.  - Leszek Cichoński (ur. 25 listopada 1957 we Wrocławiu) – polski gitarzysta i wokalista bluesowy, kompozytor i aranżer. Wykładowca warsztatów muzycznych w Bolesławcu, Brodnicy (Camping Muzyczny) i Zakrzewie. Organizator Thanks Jimi Festival we Wrocławiu poświęconego Jimiemu Hendriksowi. Autor kursów do nauki gry na gitarze „Blues – Rock Guitar Workshop” i „Gitarowe ABC”. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.
Debiutował na profesjonalnej scenie w zespole CDN (wraz z Pawłem Kukizem) podczas imprezy Rock na Wyspie w 1981 roku. W 1982 roku podczas występu na Festiwalu w Jarocinie, grupa została uwieczniona w dokumencie Jarocin ’82.
Grał z wieloma zagranicznymi artystami m.in. Kenny Carr, John Jaworowicz, Carlos Johnson, Tony McPhee, Pistol Pete, Stan Skibby, John Tucker.
W roku 1992 założył zespół Blues – Rock Guitar Workshop (w latach późniejszych Guitar Workshop) w skład którego weszli: Włodzimierz Krakus, Jerzy Styczyński i Jerzy Piotrowski. Przez wiele lat działalności z grupą współpracowali m.in. Anika, Qbek, Michał Czwojda, Artur Dutkiewicz, Marek Kapłon, Wojciech Karolak, Jerzy Kwinta, Kuba Majerczyk, Andrzej Pluszcz, Andrzej Ryszka, Robert Szydło, Andrzej Waśniewski. Obecnie trzon Guitar Workshopu tworzą: Tomasz Grabowy, Robert Jarmużek i Łukasz Sobolak.
Od 2003 roku w maju na Rynku we Wrocławiu, Wielka Gitarowa Orkiestra pod dyrekcją Leszka Cichońskiego wykonuje utwory Hendrixa w ramach „Thanks Jimi Festival”. Jednym z haseł imprezy jest ustanowienie rekordu Guinnessa w zbiorowym graniu przeboju Hendrixa „Hey Joe”. W 2012 roku zagrało razem 7273 gitarzystów - co jest oficjalnym Światowym Rekordem Guinnesa zatwierdzonym przez komisję WGR w Londynie.
źródło: Wikipedia

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja