"Co przynosi przyszłość" w DKF Ósemka

"Co przynosi przyszłość" w DKF Ósemka

DKF Ósemka zaprasza na film „Co przynosi przyszłość” w reżyserii Mii Hansen-Løve - jednej z najzdolniejszych młodych autorek europejskiego kina. Film w sposób niebanalny, świetnie podejmuje niełatwy temat starzenia się i samotności. Scenariusz i dialogi inspirowane były osobistymi doświadczeniami reżyserki - jej rodzice, podobnie jak filmowi bohaterowie, również wykładali filozofię, a ojciec zostawił matkę po wieloletnim związku.

„Co przynosi przyszłość” to intymnaopowieść o kobiecie, która ma już sporą część życia za sobą i nagle musi zacząć budować wszystko od nowa.

Nathalie naucza filozofii w paryskim liceum. Praca wciąż jest dla niej pasją, ma świetny kontakt ze studentami – obecnymi i byłymi. Prywatnie wiedzie równie szczęśliwą egzystencję. Długoletni związek, dwoje dorosłych dzieci. Jedynie dysfunkcyjna matka przysparza nieco problemów. Pewnego dnia mąż nagle informuje Nathalie, że opuszcza ją dla innej kobiety. Wkrótce potem umiera matka bohaterki, a ona sama traci pracę. Czy odnajdzie się w nowej rzeczywistości? A może właśnie po raz pierwszy w życiu poczuje się wolna?

Hansen-Løve rolę Nathalie pisała od razu z myślą o Isabelle Huppert. Razem stworzyły unikatowy w kinie portret kobiety-Hioba. Czy tak jak on, mimo że spada na nią plaga nieszczęść, uda jej się przetrwać w wierze w siebie i w ludzi?

 

Zapraszam do Multikina, na czwartkowy seans, 6 października, o godz. 19:00.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed filmem.

 

Iza Trojanowska

DKF Ósemka

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja