Targ z darami lata

Jem co swoje

W niedzielę 2 października w godz. 10.00-14.00 na placu przy Muzeum Etnograficznym odbędzie się III Włocławski targ z darami lata pt. „Na jesieni świat się mieni”.

Celem imprezy jest promocja produktów regionalnych wyrabianych na małą skalę z lokalnych surowców. Większość z nich, w oparciu o przepisy tradycyjnej kuchni ludowej, przygotują Koła Gospodyń Wiejskich i laureaci różnych konkursów kulinarnych.

Odwiedzający targ będą mieli okazję spróbować i zakupić m.in. wędliny wykonane tradycyjnymi metodami, wyroby z gęsi, sery z mleka krowiego i koziego, przetwory owocowe i warzywne, soki, miody, kawy, herbaty, oleje, octy, ciasta, chleby. W ofercie wystawców znajdą się również gotowe potrawy, m.in. pierogi z różnymi nadzieniami, zupy, bigosy, kluski ziemniaczane i wiele innych.

Podczas targów organizatorzy prezentują walory warzyw znanych od wieków w polskiej kuchni. W tym roku będzie to jarmuż, który przeżywa renesans na naszych stołach. Dawniej wykorzystywany był po pierwszych przymrozkach do przyrządzania zup i jako dodatek do potraw. Jego właściwości i zalety można będzie poznać na stoisku muzealnym.

Targ odbędzie się bez względu na pogodę.

Wstęp na imprezę jest wolny.

Organizatorzy serdecznie zapraszają: http://muzeum.wloclawek.pl/zapraszamy-iii-wloclawski-targ-darami-lata/

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja