Zespół Regionalnego Obserwatorium Kultury w „Browarze B.”

Zespół Regionalnego Obserwatorium Kultury w „Browarze B.”

Kultura jest jednym z obszarów, który skorzystał z dotacji unijnych. Najlepiej widać to na przykładzie nowych budynków instytucji kultury, które zostały dofinansowane właśnie ze środków zewnętrznych. Jak nowo powstała infrastruktura jest wykorzystywana i jak oddziałuje na lokalną społeczność?

Odpowiedź m.in na to pytanie będą starali się uzyskać twórcy projektu Związku Miast Polskich i Centrum Badawczego Regionalnego Obserwatorium Kultury Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W ramach projektu „Nowe lokowanie instytucji publicznych w miejskich ekosystemach kultury w Polsce” w ośmiu różnych instytucjach na terenie całego kraju przeprowadzone zostaną badania.

Jednym z takich ośrodków jest włocławskie Centrum Kultury „Browar B.”. Dla twórców projektu interesujące było to, iż budynek powstał na fundamentach dziewiętnastowiecznego browaru rodziny Bojańczyków i jest elementem programu rewitalizacji części miasta, w której się znajduje oraz że powstał w wyniku połączenia dwóch istniejących dotychczas instytucji.

Zespół badawczy przeprowadzi badania terenowe (obserwacja naukowa wraz z dokumentacją fotograficzną), ankiety zarówno z odbiorcami oferty tych instytucji, jak i pracownikami, a także wywiady pogłębione. Elementem uzupełniającym badanie będzie zogniskowany wywiad grupowy, czyli moderowany panel dyskusyjny, który dotyczyć będzie tematu relacji i oddziaływania nowego obiektu instytucji kultury na miasto w różnych jego aspektach.

W projekcie biorą udział także: Gdański Teatr Szekspirowski, Filharmonia Gorzowska, Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, Muzeum Śląskie w Katowicach, Centrum Dialogu im. M. Edelmana w Łodzi, Brama Poznania ICHOT oraz Biblioteka „Stacja Kultura” w Rumii.

Więcej na ten temat: http://ckbrowarb.pl/zespol-regionalnego-obserwatorium-kultury-w-browarze-b/

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja