Zapraszamy na Włocławski Piknik Rowerowy

Zapraszamy na Włocławski Piknik Rowerowy

W dniu 18 września odbędzie się pierwsze tego typu wydarzenie rowerowe w naszym mieście - Włocławski Piknik Rowerowy.

 W ramach Pikniku, 18 września o godz. 13:00 z przystani przy ul. Piwnej 1a wyruszy Rowerowa Masa Krytyczna. Trasa przejazdu prowadzić będzie ulicami Włocławka, w ten sposób chcemy promować rower jako alternatywny środek transportu po mieście.

 W godz. 14:00-19:00 na przystani przy ul. Płockiej odbędzie się integracyjne spotkanie rowerowe. Każdy z uczestników będzie mógł dokonać bezpłatnie przeglądu roweru na stoisku sklepu rowerowego Like Bike, skorzystać z atrakcji wodnych Ośrodka Sportu i Rekreacji, wziąć udział w konkursie oraz zapoznać się z ofertą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku a ponadto oznakować swój rower na stoisku Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Na zakończenie przejazdu rowerowego przewidziane jest wspólne grillowanie.

 Rowerowa Masa Krytyczna oraz Piknik odbędzie się w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Akcja ma na celu pokazanie alternatywnych form przemieszczania się po mieście i zwrócenia większej uwagi na zdrowy tryb życia.

 Wszystkich zainteresowanych przejazdem rowerowym zachęcamy do zapisywania się w biurze Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 11/13 (czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-17:00 oraz w soboty w godzinach od 9.00 do 15.00). Przy zapisie należy podać imię i nazwisko. Zapisy do piątku, 16 września.

 Udział w imprezie jest bezpłatny.

 

Zobacz także

Podróż z jednośladami
W tym gronie także powiat włocławski
„Przez życie bez uzależnień”
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja