"Wszyscy albo nikkt" w Ósemce

"Wszyscy albo nikt" w Ósemce

DKF Ósemka zaprasza na film „Wszyscy albo nikt” w reż. Kheirona, będący prawdziwą historią jego rodziny, która musiała uciekać z pogrążonego w rewolucji Iranu do Francji.

Nominowany do Cezara za debiut komediodramat podbił serca publiczności kinowej we Francji (ponad 600.000 widzów) oraz jurorów MFF w Tokio (Nagroda Jury). Kheiron, to

popularny francuski komik, nie tylko debiutujący w roli reżysera, ale również wcielający się w swojego ojca Hibata.

 Hibat, pełen zapału i młodzieńczych ideałów, bierze udział w rewolucji, która obala szacha Iranu. Po wyjściu z więzienia spotyka Fereszte, miłość swojego życia. Jednakże, zamiast oczekiwanej demokracji, w Iranie nastaje islamska dyktatura i zakochani muszą zmagać się z dużo większymi problemami. Wydaje się, że jedynym wyjściem jest ucieczka z kraju.

Jego opowieść o podróży z Bliskiego Wschodu do Europy stanowi poetycką metaforę aktualnych problemów emigracji oraz ponadczasową pochwałę życia we wspólnocie.

Film przedstawia dramatyczne perypetie i historyczne wydarzenia wielkiej wagi, a przy tym groteskę i humor. Ironiczne oko reżysera wychwytuje wszelkie absurdy dyktatury, tak podobne pod każdą szerokością geograficzną. „Wszyscy albo nikt” to film bardzo potrzebny w dzisiejszych czasach, pozwalający lepiej zrozumieć problemy bliskowschodnich migrantów, porównywany do słynnego „Kurczaka ze śliwkami” Marjane Satrapi.

Zapraszam do Multikina na seans w czwartek, 18.08.2016 roku, o godz. 19:00. Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed projekcją.

 

DKF Ósemka

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja