Bieda Sp. z o.o. w Akademii Dokumentalnej

Bieda Sp. z o.o. w Akademii Dokumentalnej

DKF Ósemka zaprasza na kolejny seans filmowy w ramach Letniej Akademii Dokumentalnej. Będzie to „Bieda Sp. z o.o.” w reżyserii Michaela Mathesona Millera.

Film pokazuje absurdy systemów pomocy, które zamiast likwidować, utrwalają biedę na lata.

Kiedy do Kenii zaczęły przybywać transporty z używaną odzieżą, padł tamtejszy przemysł tekstylny, a wraz z nim plantacje bawełny.

Kiedy zachodnia firma Tom Shoes wymyśliła, żeby w pakiecie z każdą sprzedaną parą espadryli, wysyłać jedną darmową dla afrykańskiego dziecka, produkcja obuwia w rejonie do którego trafiały buty przestała być opłacalna. Zyskał Tom Shoes.

Kiedy haitańska firma wymyśliła patent na słoneczne lampy uliczne, uruchomiła produkcję garażową, zaczęła odnosić sukcesy, zatrudniać ludzi  i powoli stawać na nogi, po zniszczeniu zakładu w wielkim trzęsieniu ziemi zaczęły przychodzić dary, także z bateriami słonecznymi. Firma nie miała szans się podnieść. Nikt nie ma szans konkurować z darami, żaden producent nie wygra z towarem, który nic nie kosztuje.

Michael Matheson Miller pokazuje jak obecna forma pomocy doprowadza Afrykę i inne regiony do permanentnej niesamodzielności zapewniając darczyńcom poczucie "dobrze spełnionego obowiązu" i ... rynek zbytu.

Zapraszam do Sali Widowiskowej CK Browar B w środę, 17 sierpnia o godz. 18:00.

Wstep wolny.

Program Akademii Dokumentalnej został sfinansowany z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka.

 

Iza Trojanowska

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja